Zavřít reklamu

N.E.R.O: Nothing Ever Remains Obscure – Recenze

N.E.R.O: Nothing Ever Remains Obscure je další promarněnou šancí!

22. 7. 2016    

Recenzovaná verze: Playstation 4

Nedávno jsme recenzovali titul Adam’s Venture: Origins, který vyšel coby předělávka původní hry. Bohužel nešlo o kdovíjak zářný kousek. Společnost Soedesco však opakuje situaci s titulem N.E.R.O., který již před rokem vyšel coby indie záležitost pro PC a Xbox One. Nyní tu máme Nothing Ever Remains Obscure i pro Playstation 4. Změnilo se ale něco?

nero3

Zkrátka žádná změna

Nezměnilo se vůbec nic. Hra je úplně totožná s tím co vyšlo před rokem. Jediným rozdílem je fakt, že tentokrát má vyšší snímkování, díky čemuž se už nekouše. To však není velká výhra. Původní hra nesklidila příliš velké ovace a jinak tomu nebude ani u této předělávky.

Hra trochu připomíná titul Everybody’s Gone to the Rapture, kdy prochází různými lokacemi a snaží se přijít na to, co tu vlastně dělá. Jenže kromě toho že chodíte, a to povětšinou až pekelně pomalu, tak nemáte co na práci. Občas vyřešíte nějakou opravdu jednoduchou hádanku a pokračujete zase dále. Nic co by příliš stálo za řeč. Stylem mi hra připomněla populární, dnes již trochu zapadlou sérii Myst. Ta však proti N.E.R.O. byla skutečnou výzvou pro vaše mozkové buňky.

nero1

Příběh to trochu táhne

Trošku zajímavým se zde stává příběh. Ten totiž sleduje osud tří postav, jež pocházejí z jedné rodiny. Vy tak postupně rozplétáte klubko událostí a zjišťujete, o co tady vlastně celkově jde. Bohužel než se do hry stačíte nějak více dostat, tak už jste na jejím konci. Při hodně rychlém průchodu, ostatně zdržuje vás vlastně asi jen pomalá chůze, se můžete na konec hry dostat asi za dvě hodiny a to je vážně málo.

Grafický kabát je poněkud zklamáním, čekal jsem mnohem více. Playstation 4 nabízí dostatečný výkon na to, aby hra, v níž je největší akcí vaše chůze, dokázala zobrazit něco pěkného. Tady se toho nedočkáte. Je tu pár zajímavých efektů, a to je asi tak vše. Hra trochu působí dojmem, že zkušenější studio by ji zvládlo naprogramovat za pár hodin.

nero2

Ačkoliv je N.E.R.O. dalším zástupcem zajímavých chodících adventur s logickými puzzly, tak si nevede příliš dobře. Grafické zpracování je ve finále slabší, než na první pohled vypadá. Hratelnost je velmi fádní a celkově je hra dost nudná. Velká škoda. Potenciál hra měla, bohužel jej vůbec nevyužila.

N.E.R.O: Nothing Ever Remains Obscure nenabízí žádnou formu české lokalizace

Klady

- příběh

Zápory

- délka hry
- hratelnost
- zpracování

Hodnocení: 45%