Zavřít reklamu

Na Xboxy Series S se vejde méně her, než se čekalo

Do malinkaté konzole se vejdou možná i dvě Call of Duty.

4. 11. 2020     Zdroj

Xbox Series S představil Microsoft jako levnější alternativu k výkonnější Series X. Přídavkem ke sníženému výkonu komponent a absenci diskové mechaniky montuje výrobce do menší konzole i disk o poloviční velikosti. Narozdíl od terabajtoveho úložiště většího bratříčka si Series S musí vystačit s 512 gigabajty úložného místa, a zdá se, že reálně to bude ještě o dost horší.

Stejně jako u ostatních konzoli si totiž budeme muset od maximální velikosti disku odečíst místo pro systém a aplikace nainstalované výrobcem. To zatím u všech konzolí podle zvěstí vycházelo na nějakých dvě stě gigabajtů. Series S se bohužel v tomto od dražších strojů neliší a mělo by podle uživatele Redditu nabídnout 364 volných gigabajtů.

Taková velikost už je lehce na pováženou. Vzhledem k rostoucím požadavkům některých her (dívám se na tebe, Call of Duty) se jakékoliv volné místo navíc vyvažuje zlatem. Malinké úložiště samozřejmě Microsoft dovolí rozšířit, ať už speciální kartou rychlosti srovnatelnou s vestavěným SSD nebo jednoduše pomocí připojení jakéhokoliv externího hard disku. Sám vidím Series S spíše jako konzoli pro méně náročné hráče a krabičku pro microsoftí službu Game Pass, a přiznejme si, že nezávislých a starších her se na disk pořád vejde dost.

Xbox Series S vychází 10. listopadu. Společně s ním vtrhne do prodeje i výkonnější Xbox Series X.