Zavřít reklamu

Na Switch vtrhnou souboje s Bakugany

Pro někoho je Bakugan jen levnou napodobeninou Pokémonů. Nintendo však jeho herní adaptaci věnovalo polovinu své prezentace Treehouse.

11. 7. 2020     Zdroj

Nintendo před streamem své Treehouse prezentace slibovalo, že představí novou exkluzivitu pro Switch. Překvapivě nakonec nešlo o pokračování jedné z mnoha domácích značek vývojářského studia, nýbrž o hru ze světa anime seriálu Bakugan. Bakugan: Champions of Vestroia má být akčním RPG s otevřeným světem, ve které si budou hráči moci sestavit unikátní tým z množství upravitelných bakuganů.

Hra nabídne úplně nový příběh, zasazený do známého světa, a bitvy charakteristické pro značku Bakugan. Hráči budou mít možnost spřátelit se s mocnými monstry Bakugan a upravit si svůj tým dle libosti k účasti ve strategicky intenzivních bitvách. Na záběry z hraní se můžete podívat na videu níže. Inspirace Pokémony je dost zjevná jak v základním konceptu značky, tak i v jejím převedení do herní podoby.

Za hrou stojí vývojářské studio Wayforward, které má na kontě povedenou bojovku River City Girls a plošinovku Shantae and the Seven Sisters. Jde tak pro vývojáře o první hru s otevřeným světem. Uvidíme, jak se s náročným úkolem nakonec popasují. Bakugan: Champions of Vestroia vychází 6. listopadu exkluzivně na Nintendo Switch.