Zavřít reklamu

Na remake Final Fantasy 7 si ještě počkáme

Final Fantasy 7 se svého remaku asi jen tak nedočká!

8. 11. 2018     Zdroj

Když na E3 2015 během konference Sony došlo na nečekané odhalení Final Fantasy 7, tak u mnohých hráčů to vyvolalo téměř infarkt a tehdejší redakce GameTrailers při tom málem zbourala studio. Nicméně tři roky utekly jako voda a nic moc nového se zatím neudálo. Ze hry jsme prakticky neviděli nic dalšího a jen po střípkách slyšíme, že vývoj pokračuje.

Final Fantasy 7 není v aktivním vývoji

Nyní se k tomu vyjádřil režisér hry Tetsuya Nomura. Ten totiž kromě zmíněného remaku pracuje i na Kingdom Hearts 3. Právě díky tomu je zřejmě vývoj remaku pozdržen, neboť pracovat na dvou projektech zároveň z hlavní pozice není snadné. Kingdom Hearts 3 má pochopitelně přednost, neboť dorazí již začátkem příštího roku. Nomura to okomentoval následovně:

„Možná to nevíte, ale ano, pracuju na remaku Final Fantasy VII. Momentálně se ale soustředím na Kingdom Hearts 3 – jakmile bude hra dokončená, vrhám se na Final Fantasy. Přemýšlel jsem nad nějakými nápady na remake, a dokonce jsem se o nich právě dnes bavil s producentem Jošinorim Kitasem. Spousta našich veteránů teď přemýšlí i nad obsahem, který by remake mohl doprovodit, jestli bychom třeba mohli udělat nějakou kompilaci. Zatím ale musíte počkat, až bude Final Fantasy VII na řadě.“

Takové vyjádření dokonce zavání dojmem, že na remaku se v podstatě aktivně nepracuje, protože na něj není čas. Inu nezbývá než čekat na to, jak to celé dopadne.