Zavřít reklamu

Na olympiádě by se mohly v budoucnu objevit hry inspirované reálnými sporty

CS:GO si na olympiádě asi nezahrajete. FIFU nebo NHL však možná ano.

11. 12. 2018     Zdroj

FIFA 19

Jen těžko by někdo ještě před několika lety věřil tomu, že se bude hraním her uživit, natož vydělat stovky milionů dolarů. Herní průmysl se však touto cestou skutečně vydal a v eSportu se točí obrovské peníze. Popularita zápolení v počítačových hrách navíc roste natolik, že se začalo poměrně nahlas mluvit i o tom, že by mohly dorazit na olympijádu. 

O eSportu na olympiádě jsme na našem webu psali v první polovině letošního roku poměrně často. Mnozí z vás si tak určitě pamatují prohlášení předsedy MOV, že se se zařazením tohoto typu sportu minimálně pro pár následujících let nepočítá. Nicméně na 7. Olympijském Summitu, který se před pár dny konal ve švýcarském Lausanne se toto téma alespoň dle závěrečné zprávy MOV opět probíralo a jak se zdá, některým typům her se do budoucna přeci jen pootevřely vrátka.

Podle zprávy ze sumitu by si byl MOV schopen na olympijádě představit hry, které mají předlohu v reálných sportech. Hráči by tak mohli zápolit například v basketu, hokeji, fotbale či teoreticky v různých závodech. Naopak se nedá počítat s olympijským turnajem v Counter-Strike, LoL či Call of Duty. Tedy alespoň prozatím. 

Celkově bude vývoj eSportu a postoj MOV k němu poměrně zajímavé sledovat. Už jen to, že se o něm diskutuje na podobných setkání, totiž naznačuje, že by se mohli hráči počítačových her v budoucnu na tento svátek sportu přeci jen podívat. Zda zaslouženě či nikoliv však už nechám na každém z vás.