Zavřít reklamu

Na novém Silent Hillu pracuje Sony

PlayStation 5 přivede k životu značku Silent Hill.

26. 5. 2020     Zdroj

Ačkoliv se Konami zuby nehty brání tomu, že by se na novém Silent Hillu dělalo, tak opak je nejspíš pravdou. Dle zákulisních zdrojů se totiž pracuje na rebootu celé značky a to konkrétně v Sony. Došlo totiž k dohodě mezi oběma společnostmi a nový Silent Hill vyrábí Japan Studios.

Díky tomu půjde o exkluzivitu pro PlayStation 5. To jistě potěší fanoušky legendárního hororu, který slavil úspěchy zejména na PlayStation 1 a PlayStation 2. Zatím není úplně jasné, zda půjde o epizodickou hru nebo plnohodnotný titul. Vzhledem k ostatním příběhovým hrám od Sony se ale bude jednat o plnohodnotný titul. Na hře pracuje Keiichiro Toyama jako režisér. Ostatně ten pracoval i na původním Silent Hill.

Hudbu do hry skládá Akira Yaomoka, Masahiro Ito se stará o vizuální zpracování hry. Sony si značku pouze vypůjčilo pro nalákání na nový PlayStation. Informace je třeba brát s jistou dávkou skepse, ale leaker AestheticGamer prokázal už v minulosti, že má velmi dobré zdroje. Hraje dokonce hratelná v demoverzi a tu by nám autoři měli ukázat na brzkém odhalení PS5 line-upu her.

I přesto, že na Silent Hills (známo spíše jako P.T.) pracoval před pár lety Hideo Kojima, tak se prý na hře nijak nepodílí.