Zavřít reklamu

Na mobily dorazí již zítra další hra ze světa Harryho Pottera

Oprašte své hůlky.

20. 6. 2019     Zdroj

Pamatujete si, jaké šílenství vyvolalo mezi mobilními hráči vydání hry Pokémon GO v létě 2016? Vsadím se, že určitě ano. Chuti chytat ve svém okolí pokémony totiž propadlo obrovské množství uživatelů smartphonů všeho věku a i nyní není problém potkat ve městech chytače, kteří tento fenomén udržují při životě. A již velmi brzy by se k nim mohli přidat i další “chytači”, tentokrát však ze světa Harryho Pottera. 

Před pár měsíci oznámilo studio Niantic práce na zcela nové hře právě ze světa Harryho Pottera, která by měla vycházet z veleúspěšného konceptu Pokémon GO, avšak ten obohatí o spoustu nových herních prvků. Hru v uplynulých týdnech stihli vývojáři v Austrálii a na Novém Zélandu otestovat v rámci beta testování a nyní ji jsou již připraveni uvolnit prvním hráčům. Launch je naplánován na zítřek – tedy pátek 21. června, avšak zatím není příliš jasné, kde všude bude hra dostupná a jak rychle se bude po světě případně rozšiřovat. 

A o co vlastně ve hře půjde? Stejně jako v případě Pokémon GO budete hledat v reálném světě kouzelné postavy či místa, se kterými budete různě kooperovat a řešit úkoly. Vše bude fungovat na principu rozšířené reality AR a graficky se má jednat o skutečně povedené dílko, které pokémony strčí hravě do kapsy. Za tomu tak však skutečně bude ukáže až čas.