Zavřít reklamu

Na GDC bude PlayStation 5. Zřejmě ho však neuvidí veřejnost

A máme tu další spekulace o konzoli PlayStation 5.

29. 1. 2019     Zdroj

Playstation

Poslední dobou se stále množí spekulace o tom, kdy se dočkáme konzole PlayStation 5 a nového Xboxu. O to více na internetu víří i spekulace ohledně předpokládaného výkonu. Zatím je třeba vše brát s rezervou. Nyní se však objevila informace, že o konzoli PlayStation 5 uslyšíme již velmi brzy. Mělo by se tak stát v březnu.

PlayStation 5 by měl být reálně prezentován na GDC

Tuto domněnku přinesl Daniel Ahmad z firmy Niko Partners. Jako analytik má prý určité informace a dle nich už některá studia mají devkity k tomu, aby si mohli konzoli vyzkoušet a zjistit co vlastně umí. Ohledně nové konzole PlayStation 5 je prý situace taková, že se Sony setkává jen s chválou. PlayStation 4 byl vývojáři zpočátku kritizován za nedostatečný výkon. Na poslední chvíli se tak přidávaly paměti RAM a rovněž se zpřístupnila část výkonu z procesorů, která byla uzamčena.

První informace o konzoli od Sony mají prý zaznít již letos, a to velmi brzy. V březnu totiž proběhne GDC 2019 v San Franciscu. Herní gigant by tu měl oslovit další partnery se svojí konzolí, otázkou však zůstává, zda to nebudou pouze neveřejné ukázky. To by znamenalo, že můžeme doufat pouze v to, že se něco dostane ven. Ahmad je poněkud skeptický k celému roku 2019. Dle něj nebude Sony konzoli letos vůbec veřejně prezentovat.