Zavřít reklamu

Na Androidy zamíří na konci ledna Magic: the Gathering Arena

Legendární kartičky konečně zamíří na mobily.

11. 1. 2021     Zdroj

Magic Arena je digitální verzí nejslavnější sběratelské hry na světě. Ta si během takřka třiceti let od počátku své existence prošla už řadou více či méně úspěšných digitálnícch podob. Právě Arena ale spojuje věrnost papírovému originálu s moderním uživatelským prostředím a již prozkoušeným konceptem podoby elektronických karetních her. Doteď jsme si ale Arenu mohli užívat pouze na osobních počítačích. To se ale už co nevidět změní. Hra totiž konečně zamíří na mobilní zařízení, tedy alespoň ty s Androidem. A jen ty, které jsou v seznamu podporovaných zařízení. Pár háčku to tedy stále má.

Do předběžného přístupu vstoupí androidí verze Magic Areny 28. ledna společně s vydáním nové sady Kaldheim, která se inspiruje severskou historií a mytologií. Hra je nechvalně proslulá svými nároky na hardware, zvláště když vezmeme v potaz, že jde pouze o kartení hru. Vývojáři z Wizards of the Coast tak uvolnili seznam zařízení, na kterých Arenu určitě rozjedete. Na soupis se můžete podívat na přiloženém obrázku.

Vývojáři si seznamen samozřejmě kryjí záda a nelze vyloučit, že Arenu spustíte i na jiných telefonech. Na oficiálních stránkách zatím visí minimální hardwarové požadavky, které vyžadují Android minimálně ve verzi 6.0, čtyři gigabajty operační paměti a čipset minimálně na úrovni Kirin 970, Snapdragon 845 nebo Exynos 9810.