Zavřít reklamu

MSI Z97 GAMING – podvozek pro každého hráče

Chcete si zahrát nejnovější hry, ale nemáte na to PC? Tak pozorně čtěte.

30. 6. 2014    

Pokud si chcete zahrát nejnovější herní tituly, musíte počítat s tím, že novinky vyžadují stále vyšší výkon. Sílu vašeho herního stroje předurčuje samotný základ, na kterém jej postavíte. Pokud vyberete to nejmodernější a pro hráče to nejlepší, můžete se spolehnout, že vám spolehlivě vydrží sloužit a můžete využít ty nejmodernější technologie a herní vychytávky.

Pro každého hráče je nezbytné, aby sestava pevně stála na třech pevných základech, o které se může kdykoli bezpečně opřít. Tím prvním je bezpodmínečně rychlost, druhým je kvalitní zvuk a třetím je stabilita. Společnost MSI se na vývoj produktů speciálně pro hráče soustředí už dlouhé roky a produkty z řady MSI GAMING poskytují vše nezbytné pro základ špičkového herního stroje se zaměřením na maximální rychlost, špičkové podání zvuku a neohroženou stabilitu. Ponechme stranou efektně vyladěný design a sladění agresivní herní barevnosti desky, samotného balení, BIOSu a dalších softwarových nástrojů. Pro nás jsou důležité přínosy a bonusy, které nám herní řada přináší navíc. Jaké jsou tedy novinky a vylepšení, které nová řada herních desek MSI Z97 pro nové procesory Intel z pohledu rychlosti, zvuku a stability přináší?

Díky rychlosti získáš náskok

Nová platforma Intel s sebou přináší nové rychlé rozhraní M.2 s přenosovou rychlostí až 10 Gb/s, které nabízí 167% nárůst rychlosti oproti staršímu rozhraní SATA 3.0, a najdeš ho na všech deskách MSI. Výhodou je, že rychlé M.2 SSD disky jsou již běžně dostupné, takže je můžeš naplno využít. Další již osvědčenou technologií je Super RAID, která ti umožní si zapojit SATA/mSATA disky do diskového pole RAID a v naprosto jednoduchém uživatelském rozhraní si je nastavit tak, že budeš dosahovat až 3× vyššího výkonu než s jedním samotným SSD.

Ikonou ve zvyšování rychlosti je u desek MSI již tradiční technologie OC Genie. Přetaktování celého počítače a získání výkonu navíc zadarmo už snad nemůže být jednodušší. Stačí ti na základní desce jednou jedinkrát stisknout tlačítko OC Genie (případně u nižších modelů funkci zapnout v BIOSu) a tahle vychytávka se sama během vteřiny postará o přetaktování procesoru, sběrnice i pamětí a ty si můžeš užívat až o 20 % vyšší výkon naprosto bez práce.

Pokud už máš grafiku MSI, možná znáš nástroj Gaming App, kterým můžeš snadno zvýšit nebo snížit výkon grafiky. S novou řadou základních desek MSI Z97 byla tato aplikace vylepšena tak, že spolupracuje i se základními deskami, takže v jedné jednoduché aplikaci můžeš pomocí tří tlačítek snadno přetaktovat současně procesor i grafiku do herního režimu, nebo je naopak ztišit pro nerušené sledování filmů či poslech hudby a snížení celkové spotřeby. Nemusíš k tomu mít žádné znalosti ani dovednosti, vše zvládneš pouhými třemi tlačítky v aplikaci.

Výkonný stroj bez rychlé síťovky by byl v on-line hrách nepříjemnou brzdou. Ať už jsi příležitostný hráč nebo pro-gamer, vysoká latence je ve hrách smrtelně nebezpečná. Desky MSI Z97 GAMING jsou vybaveny herní síťovkou Killer, která umí automaticky rozpoznat a upřednostnit herní síťový provoz a poskytuje maximální možnosti kontroly a řízení rychlosti sítě pro hraní her a streamování videa. Rychlá a chytrá síťovka, která tě inteligentně protáhne hustým herním síťovým provozem, je v dnešním světě on-line her, kde jeden datový paket může znamenat rozdíl mezi vítězstvím a prohrou, naprostou nutností. A Killer se postará o to, aby k tobě informace přišly vždy včas.

Víš o všem, co se kolem tebe šustne

K dokonalému zážitku a ponoření do hry přispívá špičkové podání zvuku. Technologie MSI Audio Boost 2 dále zdokonaluje integrované zvukové řešení na vyšší úroveň. Díky spojení s Creative Sound Blaster Cinema 2 technologie Audio Boost 2 kombinuje revoluční hardwarové rozložení na základní desce s možnostmi vysoce přizpůsobitelného podání prostorového zvuku. Obvody zvukové karty jsou na desce odděleny, chráněny EMI stíněním a kvalitní zesilovače a audio komponenty jsou napájeny prostřednictvím speciálního konektoru Direct Audio Power. Ten zajišťuje přesné a nerušené napájení pro všechny audio komponenty a ve spojení s elektromagnetickým stíněním zaručuje tu nejvyšší kvalitu integrovaného zvukového řešení. Díky Creative Sound Blaster Cinema 2 máš skvělý prostorový zážitek i v pouhých stereo sluchátkách.

Pokud raději používáš USB headset nebo speciální externí audio DAC převodníky, herní desky MSI GAMING nabízí technologii USB Audio Power, která díky optimalizované konstrukci napájení zajišťuje vždy stabilní 5V napájení  pro USB porty. Díky tomu je kvalita signálu vždy stálá a optimální, a to bez ohledu na množství připojených zařízení. Ze zvukových zařízení připojených přes USB rozhraní tak vždy dostaneš křišťálově čistý zvuk.

Stabilní a zároveň úsporné

Kompletní systém ochrany Guard-Pro a pečlivě vybrané a testované špičkové komponenty a materiály Military Class 4 zaručují maximální spolehlivou stabilitu i při extrémní zátěži. Prvotřídní součástky nejvyšší kvality zaručují, že počítač bude bezpečně stabilní i v extrémních podmínkách a zatížení. Všechny komponenty prošly extrémními testy a prokázaly svou odolnost vůči extrémně náročným podmínkám v krajním přetaktování a hraní. I přes svůj vysoký výkon jsou herní desky MSI extrémně úsporné. K jejich efektivitě přispívá i nová technologie řízení spotřeby Eco Power, kdy si sám v programu MSI ECO Center můžete libovolně odpojit napájecí signál pro nevyužívané čipy a obvody a ušetřit až 29 % energie.

A jako bonus ke každé desce z řady MSI Z97 GAMING navíc dostaneš prémiovou licencí služby XSplit Gamecaster – asi nejoblíbenější službě pro sdílení a streamování herních zážitků jak začínající hráče, tak i pro zkušené profesionální gamery. Desky si můžete zakoupit např. na internetovém obchodě
TS Bohemia, kde navíc získáte dopravu zdarma.

Je celkem jedno, jak velký počítač si chcete postavit. MSI nabízí herní desky Z97 GAMING ve všech formátech od ATX, přes mini-ITX až po microATX. Je tedy na vás, jestli máte místo na velkou skříň a vyžadujete excelentní chlazení, nebo toužíte po malé elegantní skříni, která i tak nabídne plnohodnotný herní výkon.