Zavřít reklamu

Mordheim: City of the Damned – Recenze

Mordheim: City of the Damned je velmi zajímavým multiplayerovým kouskem!

16. 8. 2016    

Ačkoliv to na první pohled nevypadá, tak Mordheim: City of the Damned vychází z univerza Warhammer. Hra sice vyšla již před nějakou dobou, ale my se jí na zoubek podívali až teď. Má tedy výprava do potemnělého světa Mordheimu vůbec smysl?

mordheim3

Pořádně temná multiplayerovka

Stylizací hra trošku připomene Bloodborne. Mordheim je, nebo možná spíše bylo město v němž žilo ohromné množství lidí. Obrovská metropole se stále rozpínala a dle slavné báje všichni obyvatelé očekávali návrat boha Sigmara. Místo něho však do města dopadl ohromný meteorit, který zabil téměř celé město. Ti kdo přežili byli vystaveni odporným mutacím.
Nejcennější komoditou v rámci města se stávají úlomky takzvaného chaotitu, který nyní leží po celém městě. Vznikly čtyři frakce, které se vydávají na výpravy a pasou právě po tomto nerostu. Přidáte se?

Inu, pokud chcete Mordheim hrát, tak vám ani nic jiného nezbyde. Každá z frakcí je unikátní. Má svůj příběh, své pozadí, schopnosti a možnosti. To je to co dělá Mordheim velmi osobitým, oproti jiným hrám má poměrně slušně vymyšlené zázemí a na něm opravdu dobře staví vše následující.

mordheim2

Frakce jsou rozmanité a zajímavé

Mezi frakcemi pochopitelně najdeme lidskou rasu, dále je tu krysí národ, Sigmarovi sestry a také Kult posedlých. Krysí národ je dost agresivní a silný v boji. Výjimečně vás však dokážou překvapit svou lstivostí a bojem ze zálohy. Lidé mají poněkud rozsáhlejší arzenál. Sigmarovi sestry se od ostatních liší zejména tím, že ve svých řadách nemají žádnou mimořádnou jednotku co se síly týče. Pokud jde o poslední frakci, a to Kult posedlých, ti mají ve svých řadách fanatičky, které neváhají obětovat doslova vše.

Postavy které udržíte naživu se vám postupně budou neustále zlepšovat. Každá samozřejmě po svém, neboť každá frakce má unikátní schopnosti a atributy. Ostatně boj zde funguje na stejném principu jako u deskových her z nichž také vychází. Občas tedy musíte počítat i s náhodou, která vše dost ovlivňuje.

mordheim1

Spojení je téměř perfektní

Překvapivě slušně funguje online spojení. Mordheim má občas tendence se déle načítat, ale jinak pracuje poměrně stabilně. Horší je to pak s optimalizací samotných postav a jejich pohybů. Sem tam zůstanete někde zaseknutí nebo se dokonce postava odmítne pohnout. Největším problémem jsou ale náhlé propady snímkování na opravdu minimální hodnoty. Pak se teprve začne projevovat značná agresivita z vaší strany.

mordheim4

Mordheim: City of the Damned je dobře zvládnutá multiplayerová tahovka, které ale chybí dva zásadní aspekty a to je dostatečná optimalizace a také dostatečný počet lidí. Osobně mi přišlo, že hráčů není zrovna mnoho a občas se pak čeká na dlouhé načítání. Třeba se to autorům ještě podaří doladit.

Mordheim: City of the Damned nenabízí žádnou variantu české lokalizace

Klady

- skvělá obtížnost
- výborné frakce
- skvělý svět a příběh

Zápory

- problémový pohyb
- propady FPS
- méně hráčů

Hodnocení: 75%