Zavřít reklamu

Moderní tipy na dárky k Vánocům – monitor k počítači

Každoroční maratón vymýšlení dárků začíná. Neděláme si iluze, že jste po celý rok poctivě sepisovali seznam, počítáme s nejhorší variantou tzv. „na poslední chvíli“.

25. 11. 2015    

Každoroční maratón vymýšlení dárků začíná. Neděláme si iluze, že jste po celý rok poctivě sepisovali seznam, počítáme s nejhorší variantou tzv. „na poslední chvíli“. Hledáte dárek, který potěší každého a ještě prospěje jeho zdraví?

Neváhejte a využijte tyto Vánoce ke koupi lepšího monitoru k vašemu počítači. V čem se liší a jaké jsou přednosti jednotlivých modelů? Na své si přijde zarputilý hráč počítačových her, grafik a nadšený fotograf a taky táta s mamkou hledající kvalitního společníka pro práci či surfování po internetu.

Základem by pro vás měl být výběr úhlopříčky displeje. Doporučujeme začít minimálně na 21 palcích, každopádně dnešním příjemným standardem za pěknou cenu jsou 24 palcové monitory BenQ. V širokém portfóliu značky najdete jak herní, kancelářské, tak profesionální monitory pro fotografy a grafiky. Nedílnou součástí jsou technologie pro ochranu zraku napříč všemi modely BenQ monitorů. BenQ Flicker-free eliminuje blikání na pozadí monitoru, které vy sice nevidíte, nicméně vaše oči jej cítí. BenQ Low Blue Light redukuje škodlivé modré světelné spektrum a také přispívá ke zdravému koukání na obrazovku a prodlužuje pozornost při práci.

 

Každý si najde to své

Je jen na vás, pro jaký účel bude monitor využíván. Každý typ má své výhody a design. Ke kancelářské práci doporučujeme řadu EW nebo GW. Monitory s moderním designem, VA panelem pro čistou a realistickou reprodukci barev a širokými pozorovacími úhly. Profesionální grafiky a designéry naplní kvalitní obraz modelů ze série BL a SW s 8 resp. 10 bitovými IPS či VA panely přinášející až 100% pokrytí barevného prostoru sRGB s přesností mezinárodního standardu Rec. 709. Osloví i speciální funkce pro zvýraznění linií pro návrháře, moderní funkce pro přesné zobrazení fotografií na monitoru a takřka neomezené možnosti překlopení, naklonění a otočení monitoru až do polohy Pivot. Herní nadšenci ocení nespočet herních funkcí a technologií monitorů XL a RL navržených pro maximální zážitek při hraní, oficiálních herních monitorů prestižních světových turnajů ESL, MLG nebo BenQ Grunex Challenge.

 

Herní monitory BenQ

Monitory BenQ XL jsou určeny pro každodenní hraní, nabízí vysokou obnovovací frekvenci 144Hz a nízkou odezvu 1 ms. Jsou vybaveny technologiemi např. pro plynulost obrazu bez rozmazání Motion Blur Reduction, pro snadné nastavení barevného odstínu Color Vibrance nebo viditelnost v tmavých místech hry Black eQualizer. Velkou výhodou monitorů řady BenQ XL je propracovaná ergonomie a uživatelsky přívětivé prostředí. Tato vyšší profesionální série je často doplněna o G-SYNC nebo AMD FreeSync, technologie zamezující vstupnímu sekání při komunikaci mezi monitorem a grafickou kartou. Velmi oblíbeným monitorem je BenQ XL2411Z nebo BenQ XL2430T. Nižší a levnější varianta RL herních monitorů BenQ disponuje základními funkcemi jako je výše zmíněný Black eQualizer nebo odezva 1 ms, dle úhlopříčky pak volte novější BenQ RL2755HM nebo 24 palcový BenQ RL2455HM.

 

Snad jsme pomohli takto v předstihu odškrtnout z vašeho seznamu alespoň jednu nebo i více položek. Ať už hledáte společníka do kanceláře, kolegu na úpravu fotek či tvoření návrhů nebo chcete kvalitního spoluhráče na herní bojiště, poohlédněte se po monitorech BenQ na CZC.cz.