Zavřít reklamu

Mobilní novinky od Square Enixu: Nový Hitman a Space Invaders v rozšířené realitě

Dvě herní legendy míří na malé obrazovky.

20. 3. 2021    

Space Invaders AR

Vydavatelský gigant Square Enix uspořádal ve čtvrtek první ze svých speciálních událostí Square Enix Presents. Během čtyřiceti minutové prezentace se japonská společnost kromě nových projektů na velké platformy pochlubila i dvěma novinkami, které zamíří na mobilní zařízení. Obě k tomu využívají ikonické herní značky, které jsou s námi už desítky let.

První oznámenou novinkou se stal Hitman Sniper Assassins. Půjde o další projetk studia Square Enix Montreal, které má s plešatým zabijákem už plno zkušeností. V minulosti na mobily přineslo logické Hitman Go a metodické Hitman Sniper. Právě druhé hře se novinka bude podobat nejvíce. K plnění zakázek tak budete ve hře používat zejména odstřelovací pušky. Vývojáři ovšem slibují společně s originálním příběhem i nové herní mechaniky, které jsme v sérii ještě neměli možnost vidět. Hra vyjde v průběhu letošního roku.

Druhá novinka přichzí z daleké minulosti. Videoherní klasika Space Invaders vyšla původně v roce 1978, nyní se jí dočkáme v moderní formě, která bude využívat nějakou formu rozšířené reality, podobně jako stále úspěšné Pokémon Go. Jak ale hra bude fungovat, zatím nevíme. Video ke hře ukazuje jenom vágní vyobrazení kultovních nepřátel v reálném světě. Space Invaders AR vyjdou v zatím nespecifikované datum.

Zdroj: Polygon | Eurogamer | DroidGamers