Zavřít reklamu

Mobilní aplikace Xboxu se dočkala dalších užitečných vylepšení.

Povinná aplikace každého majitele Xboxu se dočkala vylepšení.

25. 11. 2020    

Microsoft

Pokud se řadíte mezi fanoušky Xboxu, ve vašem smartphonu velmi pravděpodobně nechybí oficiální aplikace této konzole z dílny Microsoftu. Ten na ní navíc neustále pracuje, díky čemuž skrze ní lze provádět čím dál více věcí na dálku – tedy mimo samotnou konzoli. Řadu užitečných novinek do aplikace uvolnil Microsoft i před pár dny. 

Nová verze aplikace přináší možnost volby vlastního obrázku hráče, kterou Microsoft popisuje slovy: “Nastavte si jako svůj obrázek hráče libovolný obrázek ze svého telefonu nebo si přímo v aplikaci nějaký vyberte z knihovny Xbox. Začnete tak, že na své kartě profilu klepnete na obrázek hráče.” Přestože se může zdát tato novinka jako drobnost, faktem je, že určitě potěší, jelikož nastavování vlastního avatara bylo doposud možné jen přes knihovnu Xboxu, což celkové přizpůsobitelnosti profilu hráčů rozhodně nepřidalo. 

Další novinkou je pak zobrazování her, které Microsoft popisuje takto: “Všechny své hry můžete zobrazovat a spravovat na dálku, včetně kompletního katalogu předplatného Game Pass. Nový oddíl s hrami najdete na kartě knihovny.” I v tomto případě se dá bez jakékoliv nadsázky o novince hovořit jakožto o velmi užitečné vychytávce, která celkové využívání Xboxu a potažmo celého ekosystému kolem něj výrazně zpříjemní.