Zavřít reklamu

Mishovy šílenosti – borec nebo trapný idiot?

Pro spousty lidí borec a pro menšinu trapné dítě.

31. 7. 2016    

Kdo by neznal novou tvář YouTube scény – Mishovy šílenosti. Teprve devítiletý kluk, který svou tvorbu žene na kontroverzních virálních videích.

Mishova „cesta slávy“ začala teprve před pěti měsíci, kdy světu ukázal svůj Minecraft song, na kterém sklidil více než tři miliony shlédnutí. Toto video se začalo šířit jako epidemie a po něm přišla další „úžasná“ videa a songy a samozřejmě noví odběratelé (více než 100 tisíc). S videi mu pomáhají jeho rodiče, kteří se také bohužel rozhodli natáčet své výplody na internet.

Korunu pak všemu nasazuje Mishův bratr Metadon (Oldřich Florian), který pro Mishu skládá „hudbu“ a slova. Mimo jiné, má svůj vlastní kanál, kde skládá vlastní tvorbu. Je smutné, že člověk, který studuje práva se prezentuje tímto způsobem. K jeho statistikám na YT se nedá nijak vyjádřit, neboť má zakázané komentáře a skryté lajky (asi moc dobře ví proč).

misha

Mishova tvorba je opravdu kontroverzní – nebo spíše trapná? Je nám jasné, že devítiletý chlapec asi jen těžko vytvoří vlastní video, které bude mít nějaký zajímavý obsah (jak by také mohl, když to pomalu nezvládne nikdo ze současných YT „hvězd“). Tady měli nejspíše zasáhnout rodiče, kteří někde zřejmě udělali chybu.

Bohužel si Mishova tvorba našla své publikum, které mu doslova žere každou hloupost. Kanál, založený na tvorbě písniček, ve kterých se opakují slova a hudba je naprosto příšerná. Samozřejmě se najdou i odpůrci, kteří dostávají přízvisko „hateři“. Zkrátka, pokud nejdete s davem a nesouhlasíte s trapným dítětem, stává se z vás automaticky černá ovce společnosti a „hater“.

mc

Teď je Misha středem pozornosti a sklízí spoustu úspěchů. Uvidíme, co sám Misha na svou tvorbu řekne za pár let. V tuto chvíli je však jisté, že Misha je spíše pouze prostředník mezi „produkcí“ a diváky. Dětem se evidentně tyto hlouposti líbí a rádi se na to dívají.

Sledovanost samozřejmě eskaluje i díky tomu, že starší ročníky považují jeho videa za debilitu, jež je ale zároveň nutné sdílet. Celý Mishův kanál je tedy, ačkoliv to zní paradoxně, dobře promyšlený. Obsahově je to však vrchol veškeré marnosti a zoufalosti.