Zavřít reklamu

Minecraft je stále fenomén. Měsíčně si jej zahraje 91 milionů hráčů

Kostičková mánie ani zdaleka nekončí.

3. 10. 2018     Zdroj

Mysleli jste si, že má Minecraft již své nejlepší období za sebou? Chyba lávky. Ačkoliv již růst hry zastavil, stále se těší obrovské hráčské základně. Podle dostupných informací si jej měsíčně zahraje více než 91 milionů hráčů. To ale není to jediné, čím se může Minecraft pochlubit. 

Portál Business Insider vyzpovídal jednu z vedoucích osobností Mojangu, Helen Chiang. Ta mimo jiné prozradila, že se do této chvíle již prodalo na 150 milionů kopií hry, což je skutečně úctyhodné číslo. Vývojáři hry se jej ale ještě snaží nafouknout různými upgrady, které připravují do hry. Pokud byste však čekali plnohodnotný druhý díl tohoto kostičkového fenoménu, budeme vás muset zklamat. Nic podobného se totiž nechystá. “Je to něco, co vždy roztříští komunitu,” vysvětluje postoj společnosti Helen. 

Právě komunita je pro Minecraft tím nejdůležitějším prvkem a jakékoliv její rozdělení nepřipadá v úvahu. “Nechceme hráčům říkat, aby přešli z “Minecraftu 1” na “Minecraft 2”. Chceme zkrátka jen to, aby se těšili na “Minecraft”, řekla.  Dále prozradila, že existuje spousta způsobů, jak hru ještě zlepšit a rozšířit. 

Uvidíme, jak se tedy bude kostičkované hře dařit i nadále. Faktem však je, že její komunita je podle všeho skutečně obří a hned tak jí neopustí. A kdo ví. Třeba se nakonec vývojáři přeci jen ke druhému dílu, který nabídne zcela nové prvky, rozhodnou.