Zavřít reklamu

Microsoft: Xbox Series X zřejmě nebude naší poslední herní konzolí

Mysleli jste si, že je řada Series z dílny Xboxu poslední řadou této konzole? Chyba lávky. Nových želez se zřejmě dočkáme i v budoucnu.

2. 10. 2020     Zdroj

Blížící se Xbox Series X a S je spolu s PlayStationem 5 považován za poslední generaci televizních herních konzolí svého druhu. V budoucnu se totiž očekává, že se hráči více upnou ke streamování herního obsahu, díky čemuž již nebudou vázání na konzoli, nýbrž jen na připojení k internetu a zařízení podporující určitou aplikaci – konkrétně tu provozovatele streamingu. Jak se však zdá, Microsoft to vidí trochu jinak. 

Šéf divize Xbox Phil Spencer je mezi fanoušky Xboxu velmi oblíbený a jeho slova jsou vždy brána velmi vážně. Když proto před pár dny v jednom z rozhovorů řekl, že osobně očekává, že v budoucnu s Microsoftem vydá další herní konzoli, nejednoho hráče tím překvapil a určitě i potěšil. Streaming zkrátka dle něj konečnou pro klasická zařízení není, což můžeme ostatně vidět i u filmového či hudebního průmyslu, ve kterém se streamovací služby též objevují, avšak zatím jej v žádném případě nedrží v šachu. 

Je nicméně otázkou, zda měl Spencer na mysli vydání nové verze Xboxu ze série Series, nebo přímo vydání zbrusu nové generace a tedy de facto odsunutí Series X a S na druhou, zastaralejší kolej. Obecně se však dá očekávat spíše první varianta, jelikož ta druhá nelze takto dopředu příliš dobře naplánovat. Přeci jen, životnost jedné generace herních konzolí je dejme tomu pět až sedm let, což je pořádná doba. Je tedy vcelku nepravděpodobné, že by už nyní měl Microsoft plány na navázání na odkaz Series S a X, když absolutně neví, co za několik let na herním trhu bude za situaci. A kdo ví – třeba mu plány částečně pročeše i blížící se iPhone 12.