Zavřít reklamu

Xboxy Series S a X nabídnou předběžné stažení dosud nekoupených her

Nové konzole poodhalují další skvělou vychytávku.

24. 9. 2020    

xbox series x

Známe to asi každý. Těšíme se na novou hru na Xboxu, ale naše natěšenost opadne poté, co jí koupíme a do konzole začneme stahovat. Nejedná se totiž v žádném případě o krátký proces, což není nic příjemného. Tento problém by však měl být s příchodem Xboxů Series minulostí. Konzole by totiž měly umožnit předběžné stažení her, po kterých sáhnete. 

Princip vychytávky bude naprosto jednoduchý. Zkrátka a jednoduše půjde o to, že si budeme moci s předstihem stáhnout doposud nezakoupenou hru. Ta samozřejmě nebude hratelná a to až do té doby, než do konzole vložíme disk pro její ověření, potažmo ji nezaktivujeme skrze digitální kód. Díky této vychytávce, která by měla být dostupná přes mobilní aplikaci, si tak budeme moci hry de facto předpřipravit pro hraní a jakmile na ně budeme mít chuť, už je jen dokoupíme a začneme okamžitě hrát. Jedná se tedy o naprosto skvělou vychytávku, kterou zcela určitě nejeden Xboxový hráč ocení. 

Nutno podotknout, že vychytávka není tak úplně novým prvkem. Pravdou však je, že zatímco v minulosti jí bylo možné uplatnit jen pro digitální verze her, nyní jí bude možné uplatit i na fyzické kopie, díky čemuž se stane mnohem využitelnější. Xbox bude mít tedy v rukávu další zajímavý trumf, který by mu mohl pomoci v překonání PlayStationu 5.