Zavřít reklamu

Microsoft vývojářům: Rozdejte upgrady her pro Xbox Series hráčům zdarma

Je na dosah ruky skvělé gesto, ze kterého bychom všichni těžili?

8. 7. 2020     Zdroj

xbox series x

Nová generace herní konzole Xbox klepe na dveře čím dá hlasitěji a především pak zajímavěji. V posledních týdnech se totiž začínají objevovat skutečně pozoruhodné zprávy, které dělají z novinky ještě lákavější produkt. Po nedávných spekulacích o poměrně nízké ceně tu dnes máme informace o nabádání vývojářů ze strany Microsoftu ohledně upgradu jejich starších her na nové konzole. 

Podle informací portálu VGC se snaží Microsoft, který za Xboxem stojí, přimět vývojáře lačnící po převedený svých her z generace One S na One X, aby tyto upgrady rozdali hráčům bezplatně jakožto jakési poděkování za to, že od nic dříve koupili předešlou verzi hry. Díky tomu by se tak měla popularita nové konzole od Microsoftu výrazně zvýšit, jelikož si na ní hráči užijí tuny zábavy takřka bezplatně – nebudeme-li tedy samozřejmě počítat dřívější nákup her. Důležité je nicméně podotknout, že rozhodnutí bude ve výsledku na samotných vývojářích. Ze strany Microsoftu totiž rozhodně žádné striktní příkazy nedorazí. 

Bude velmi zajímavé sledovat, jak se nakonec celá situace okolo vylepšování stávajících her z Xboxu One na Xbox Series vyvrbí. Z pohledu hráčů je však jasné, že pokud by se vývojáři skutečně rozhodli rozdávat vylepšení zdarma, byla by to pro ně naprostá výhra. Snad se tedy toto zbožné přání vyplní.