Zavřít reklamu

Microsoft slibuje velkolepou E3 2019! Uvidíme nový Xbox?

Na E3 2019 se prý dočkáme pořádné prezentace od Microsoftu.

10. 12. 2018     Zdroj

Asi není třeba znovu psát o tom, že Microsoftu se tato generace oproti konkurenci příliš nevyvedla. Xbox One se prodával dobře, ale za konzolí PlayStation 4 značně zaostává. Největší zásluhu na tomto problému měla absence exkluzivních her. Těch vyšlo poskrovnu a v posledních dvou letech se Microsoft příliš nesnažil s tím něco dělat.

Phil Spencer odkazuje na E3 2019

Tedy ne tak docela. Aktuální generaci již Microsoft nehodlá řešit a evidentně své síly směřuje do budoucna. Velkým příslibem je nákup mnoha studií, kterým dá finanční a technologické zázemí, díky čemuž budou vznikat nové značky. Tím by se další Xbox mohl stát důstojným soupeřem silného portfolia od Sony.

Phil Spencer, který momentálně řídí divizi Xbox, tvrdí že na E3 2019 uvidíme opravdu velké věci ze strany Xboxu. Kromě toho se dá očekávat, že s velkou pravděpodobností se objeví nová konzole Xbox. Ta nahradí pomaličku dosluhující Xbox One a dle uniklých informací se cílí na stabilní 4K při 60fps. Nereálné to určitě není, neboť technologie jde stále dopředu a je možné, že nová konzole bude uvedena na trh až v roce 2020. Doufejme, že se bude na co těšit.