Zavřít reklamu

Microsoft chystá na trh dokonce 4 nové Xboxy

Xbox divize se zřejmě rozroste o nové hardwarové kousky.

19. 12. 2018     Zdroj

V Microsoftu se tedy rozhodně nenudí. Nyní se totiž objevily spekulace o tom, že společnost chystá v rámci divize Xbox, uvést na trh 4 nové konzole. Co se týče prvních dvou, tak má jít jen o výměnu stávajících modelů Xbox One. První z konzolí tak nese název Maverick a mělo by jít o model Xbox One, který nebude mít optickou mechaniku. Veškeré hry se tak budou stahovat. Konzole by měla být o něco levnější, ale nejsme si jistí, zda dokáže trh nějak zásadně uchvátit.

Čtyři nové Xboxy?

Brzy by mělo dojít na oznámení této konzole a uvedení na trh je plánováno na jaro příštího roku. Koncem roku 2019 má pak vyjít Xbox One S, který bude levnější a bude podporovat xCloud prvky. Ty zásadnější informace jsou ale kolem nové generace Xboxu.

Dle všeho by měly konzole vyjít v roce 2020 a mají se připravovat rovnou dvě. Takzvaná rodina Scarlett, jak je kódově označována nová generace bude mít zástupce Lockhart a Anaconda. Lockhart ukrývá levnější a méně výkonnou variantu nového Xboxu, zatímco Anaconda má být něčím podobným jako je nyní Xbox One X. Tentokrát bude výkonově rozdílné konzole, možné koupit od počátku.