Zavřít reklamu

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots dnes slaví 10 let

Uteklo to jako voda a Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots dnes oslavil své desáté výročí.

12. 6. 2018     Zdroj

Je to skoro až neuvěřitelné, ale dnes je tomu přesně 10 let co vyšla legenda Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots. K vydání došlo v roce 2008, a to 12. června celosvětově, pro tehdejší platformu PlayStation 3. Hra nabídla na svou dobu úchvatné grafické zpracování.

Mezi kritiky se jednalo o jednu z nejlépe oceňovaných her na PlayStation 3 a titul se dočkal řady cen. Hideo Kojima tímto dílem zavřel příběh ikonické postavy s krycím jménem Solid Snake. Metal Gear Solid navazoval na události hry Metal Gear Solid 2: Sons of Liberty a dochází v ní k finálnímu střetu mezi již zmíněným Solidem a Liquidem.

Jedna z nejlepších her pro PlayStation 3!

Hratelnost byla výborná. Stealth mód se posunul na novou úroveň díky OctoCamo, kdy Snake dokázal s tímto oblekem doslova splynout s aktuálním prostředím. Příběh si držel svou standardně vysokou úroveň a dočkali jsme se návratu několika zásadních postav, jako byl Otacon či dokonce Raiden. Ten si zde napravil reputaci, neboť jako kyborg-ninja zde opravdu zapůsobil.

I Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots měl naprosto nezapomenutelné bossy, kteří byli vždy něčím specifičtí. Našince určitě potěšil i fakt, že třetí akt se odehrává v ulicích Prahy, které byly opravdu zdařile vymodelovány. Nicméně i tak šlo o futuristickou fikci a titul díky tomu nabízel i biomechanické zbraně.

Metal Gear Solid 4: Guns of the Patriots se zapsal do herního světa zlatým písmem a později se díky své oblíbenosti dočkal i podpory trofejí, které v původní verzi nebyly. V roce 2010 pak sága pokračovala titulem Metal Gear Solid: Peace Walker. V roce 2012 jej následoval spin-off od Platinum Games Metal Gear Rising: Revengeance. Posledním dílem ságy pak byl Metal Gear Solid V, rozdělený na dvě části – Ground Zeroes a The Phantom Pain.

Aktuálně tvůrce série pracuje na titulu Death Stranding, který je exkluzivní pro konzoli PlayStation 4. Hideo Kojima se svým studiem na E3 odprezentoval nový trailer. Ten sice o hře příliš neprozradil, ale ukázal první gameplay záběry.