Zavřít reklamu

Medievil pro PS4 bude plně odhalen už brzy

Legendární titul Medievil se vrátí ve zcela nové podobě. Už brzy se dozvíme více.

23. 10. 2018     Zdroj

Legendární titul Medievil se brzy odhalí! Alespoň to slibuje přímo Sony. Medievil je legenda mezi hrami pro první PlayStation. Bude tomu téměř rok, co Sony potvrdila na PlayStation Experience, že se chystá kompletní předělávka této klasiky. Jenže teaser sliboval, že se brzy dozvíme více a nedočkali jsme se.

Sir Daniel Fortesque se vrátí

Začátkem října, konkrétně 9. října oslavila hra své dvacáté výročí. Bohužel se tak nepodařilo, že by titul vyšel na toto pěkné datum, nicméně je tu špetka naděje, že to stihne ještě letos. Pravidelný podcast na PlayStation Blogu prozradil, že v jednom z příštích podcastů se objeví sám Shawn Layden a ten by měl Medievil plně představit. Očekává se, že by k tomu mělo dojít v rámci příštího týdne, tedy na Halloween.

Medievil nebude jen remasterem, ale kompletním remakem, podobně jako Spyro či Crash. Hra bude mít podporu dokonce 4K rozlišení a HDR. Nebudou chybět ani trofeje a bude i zajímavé sledovat, co nového případně autoři do hry přidali. Zatím není jasné, zda to Medievil stihne letos, ale určitě bychom se nezlobili.

Na internetu se množí také spekulace o tom, že nepůjde pouze o první díl, ale že předělávka obsáhne i Medievil 2. Ten se sice svému předchůdci kvalitou nevyrovnal, ale i tak šlo o podařený titul.