Zavřít reklamu

Majitelé Windows 7 a 8 budou moci upgradovat na Windows 10 zdarma

Microsoft se buďto definitivně zbláznil anebo dělá zatraceně dobrý tah.

21. 1. 2015    

Microsoft dnes má tiskovou konferenci k novému Windows 10 a všemu co s ním souvisí. To nejdůležitější pro nás hráče je ale fakt, který Microsoft před pár chvilkami oznámil. Windows 10 si budou moci stáhnout zdarma všichni majitelé Windows 7 a 8. Pokud tedy vlastníte jeden z těchto systémů, tak budete mít rok od uvedení Windows 10 na to si je upgradovat zdarma.

Krok je to zcela logický. Microsoft se nebude snažit lidem nutit drahý systém, ale naopak přiměje většinu aby si Windows pořídila zcela legálně a zdarma, přičemž bude vydělávat na následných službách.

Windows 10 bude navíc využitelný, jak na osobních počítačích, tak i na tabletech a telefonech. Microsoft se snaží stáhnout Android, který jej do teď drtí ze všech stran.

Díky stejnému systému bude možné se na dálku připojit i k vašemu Xbox One (jako u PS4 a PS Vita) a díky tomu hrát hry na dálku. Navíc je v plánu že hráči z Xbox One budou moci hrát a přímo se propojovat s hráči na Windows 10, sdílet achievementy atd. Společně s tím bylo oznámeno, že na PC vyjde i Fable: Legends. Dá se předpokládat že další hry od MS se dostanou i na PC.