Zavřít reklamu

Logitech G700s – Recenze

Recenzujeme myš od firmy Logitech s označením G700s.

18. 2. 2014    

Po dlouhé době testování je na čase napsat recenzi na myš G700s, kterou mi půjčila společnost Logitech. Myš je běžně k dostání v každém lepším elektru, nebo přímo na stránkách Logitechu.

Balení

Jak jsem už psal mnohokrát, tak balení Logitechu je velice nápadité, jak barvy, tak zpracování celého balení. Dělá moc pěkný dojem ještě před tím, než samotnou myš rozbalíte.

Součásti balení je: myš, bezdrátový přijímač, nabíjecí drát, prodlužující drát na bezdrátový přijímač, jedna nabíjecí baterka a návody.

Zpracování

Myš je herní, optická, bezdrátová, se 4-mi tlačítky na boku a 5-ti tlačítky nahoře a kolečkem.

Co se týče materiálů tak jsou podobné jako má myš G602, na hlavní ploše, kde je největší část plochy je matný, příjemný na dotek plast, či kov (spíše plast, nepoznám to podle ohmatu) na stranách je plast potažen velice drsnou vrstvou, díky tomu se myš lépe drží, neklouže a míň se vám potí ruka. Pravdou ale je, že některým lidem by mohla právě tato úprava plastu vadit. Speciální tlačítka jsou typicky z plastu, na kolečko kombinuje plast a kov.

Myš je pěkně designově, na vrchní části je pěkný vzor, který jakoby zdůrazňoval dotykové zóny myši. Samozřejmě nemůže chybět velké G, které symbolizuje, že je tato myš z herní G-série.

Pozornost, ale musím věnovat také spodní straně, tam jsou umístěné kluzné plochy myši, které jsou velmi hladké, myš je díky ním velice “kluzná“ a reaguje na každou malou změnu pohybu s minimálním zpožděním.  Dále se na spodní straně nachází vypínání myši a otvor na baterku (ano, je tam jen jedna).

Napájení

Jak jsem psal v úvodu, tak myš je bezdrátová. Rozdíl, mezi mnou testovanou G602 a G700s je ten, že G700s je nabíjecí. Na začátky myši je konektor, do kterého se připojí kabel s mikro-USB konektorem, kterým se nabije baterka, o které jsem už psal. Kvůli tomu nemůžeme dát do myši obyčejnou baterku, baterka musí být nabíjecí!

Nabíjení může probíhat i během hraní, kdy se z myši stane vlastně klasická drátová myš. Celkem jsem se ale divil, že po vytažení bezdrátového přijímače myš jede je na drát. Velice mě to potěšilo, já osobně jsem omezen počtem USB konektorů a díky tomu jsem jeden ušetřil.

Co mi ale dělá celkem vrásky je výdrž baterie. V době, kdy jsem měl půjčenou nabíjecí myš zároveň s nabíjecími sluchátky ( G930) se z mého notebooku stala jakási nabíjecí stanice. Nevím přesně, jak dlouho myš vydrží, neměřil jsem to, ale výdrž se nedá ani z daleka rovnat z myší G602.

 

Technické parametry myši

Výdrž

Tlačítka (levé/pravé): 20 miliónů kliknutí
Kluzná plocha: 250 kilometrů

Snímání pohybu

Rozlišení: 200 – 8200 dpi
Zpracování obrazu: 12 megapixelů/s
Max. zrychlení: 30 G
Max. rychlost: až 4,19 m/s

Odezva

Formát dat USB: 16 bitů na každé ose
Odezva rozhraní USB: až 1000 hlášení za sekundu
Režim spánku: variabilní

Posouvání

Dynamický koeficient tření: 0.09 µ (k)
Statický koeficient tření: 0.14 µ (s)

Kolečko

Vůbec poprvé jsem měl šanci vidět dva režimy kolečka. Určitě jste zvyklí na to, že když rolujete kolečkem, tak cítíte jednotlivé kousky, o které jste se posunuli, resp. cítíte větší odpor. Tohle má myš G700s samozřejmě taky, ale můžete si zapnout režim, kdy nic necítíte a kolečko je úplně volné. Dokonce ho můžete roztočit a ono pak setrvá v rotaci po několik dalších sekund.

Když jsem toto poprvé, asi omylem zapnul, tak jsem se vyloženě lekl, měl jsem strach, že jsem myš nějak poškodil. Trošku se ale zamýšlím nad tím, kdy bych tuto vychytávku použil. Přijde mi to celkem nepraktické – hlavně ta setrvačnost tlačítka, přece jenom zaroluju a vrátím prst zpět na tlačítko, ono se ale dále točí. Každopádně to tam není na škodu, komu se to nelibí, může zůstat v klasickém módu.

Co ale nepochválím je mačkání tlačítka, na můj zvyk jde až moc těžce zmáčknout.

Software Logitechu

Poprvé jsem se pořádně hrabal softwarem, který je ke stažení na stránkách Logitechu. Docela jsem koukal, co všechno se dá nastavit. Myš má paměť, která si pamatuje až 5 režimů, u každého si můžete nastavit citlivost s přesností na 50Dpi, frekvenci hlášení myši, režim napájení a také pár dalších vychytávek.


V druhé záložce si můžete nastavit, jestli bude myš používat integrovanou paměť, nebo bude automaticky rozeznávat hry a díky tomu přizpůsobovat své nastavení. Pokud zvolíte, aby myš automaticky rozpoznávala hry, tak si budete moc nastavit kvanta zkratek nebo příkazů. S nastavení jsem se trošku pral, nakonec jsem to ale zvládl.

 

Celkový pocit z myši

Když jsem uvažoval, co všechno napíšu, tak mě napadlo upozornit na drobné detaily Logitechu, se kterými si pohráli, ale také na věci, které by mohli být lépe udělané.

Hnedka při prvním nabíjení se mi zalíbil malý detail. Konec kabelu s mikro-USB je zvláštně ukončen, díky tomu jde do myši strčit jen jedním způsobem. Já osobně mám smůlu a vždy se snažím USB dát naopak. Maličkost, ale potěší.

Naopak si myslím, že se Logitechu moc nepodařilo umístění nastavitelných tlačítek. ( viz. foto). Jsou moc blízko u sebe a podle mě nemají ideální tvar. Navzdory tomu jsou pro mě horní tlačítka nad palcem téměř nepoužitelná. Stejně tak nastavitelná tlačítka nalevo od levého tlačítka. Jsou tam tři, z toho se mi dobře mačká jenom jedno (G10). Problém je v tom, že první a třetí tlačítko je stejně vysoké -> tlačítko uprostřed se úplně ztrácí. Jiný problém je u tlačítka G8, které je v opačném spádu než tlačítko G10, takže po ně prst spíše sklouzne, než aby ho zmáčkl. Výsledek je ten, že ze sedmi nastavitelných tlačítek používám jen dvě.

Bohužel další věc, která na myši chybí je pro mne překvapení. Skoro u všech modelů, které jsem měl možnost zkusit, bylo zvykem, že je pravé tlačítko delší než levé, z čistě praktického hlediska, kdy je prostředníček delší než ukazováček. Zrovna toto bych u jedné z nejdražších myší nečekal. Škoda.

Další věc, která se mi moc nelíbí, je funkce tří bočních světýlek. Když jsem myš vybalil a chtěl jí nastavit tak jsem na to koukal, s prominutím, jako prase na nová vrata, světýlka mi nic neříkala, sem tam to bliklo, pak přebliklo, pak to změnilo barvu. Z toho řešení nejsem vůbec nadšený. Problém je jednoduchý, tlačítka toho “má na práci“ hodně, ukazují stav baterie, ale také nastavení profilu ( DPI, frekvenci..). Nakonec to byl pro mne impuls stáhnout SW od Logitechu, kde se dalo nastavit to stejné bez komplikací a za poměrně kratší dobu. Já osobně bych buď světýlka dal úplně pryč, nebo jim dal jen jednu funkci, buď aby ukazovali stav baterie, nebo režim myši.

Jak jsem psal, jsou to detaily, ale je potřeba si uvědomit, že detaily jsou právě to, za co si připlatíme.

Celkové hodnocení myši

Celkově se jedná o technicky dokonalou myš, je rychlá, dobře klouže, má minimální odezvu. Z technického hlediska jí opravdu není co vytknout. Z pohledu komfortu a použití všech funkcí to není tak idelické. S ohlédnutím na to, že myš stojí okolo 2500,-, bych čekal víc.

Vždy jsem byl nadšen z detailů, se kterými si technici v Logitechu vyloženě vyhráli, u této myši tomu je naopak. Jak se říká i mistr tesař se někdy utne. Celkově bych myši dal smolných 60 ze 100.

Klady

- zpracování, kvalitní materiály, dobře padne do ruky
- technické parametry, velké rozpění DPI, dlouhý životnost, dobře klouže po povrchu
- obrovské množství nastavitelných funkcí přes program od Logitechu

Zápory

- spousta malých nedostatků, více jsem o nich psal odstavec výše
- myš není pro leváky
- malá výdrž baterky

Hodnocení: 60%