Zavřít reklamu

LEGO Piráti z Karibiku – Recenze

Recenze Pirátů z Karibiku v LEGO stylu

24. 6. 2011    

LEGO je pojem, který už si získal své místo i ve videoherním průmyslu. Byl to tehdy vynikající nápad o tvůrců z Travellers Tales přivést tuto legendární značku coby videohru. Dnes je již mnoho různých titulů z tohoto univerza. Například Harry Potter, Batman, Star War a nyní také Piráti z Karibiku. Jenže je dobrý nápad vytvářet stále nové tituly, když už se zde nedá nic nového vymýšlet a koncept hry je tedy neměnný?

Nové postavičky, stará dobrá klasika

LEGO Piráti z Karibiku se drží zajetého standardu. Opět se ujmeme mnoha paňáčků, kteří se vrhnou do dostupných dobrodružství. A těch není vůbec málo. V hlavní příběhové linie vás čeká celkem 20 misí, přičemž na každý díl připadá 5. Každý díl je vlastně odrazem filmové předlohy, takže si projdete dobrodružství v Prokletí černé Perly, Truhle mrtvého muže, Na konci světa a také Na vlnách podivna. Objeví se známé i neznámé postavy a že jich je ve hře k dispozici celá škála.

Základ hry je stále stejný jako minule. Ovládáte určité množství postaviček (v každé z misí je to individuální). A samozřejmě těmi vykonáváte jednotlivé interakce, které po vás hra vyžaduje. Každá z postav má své unikátní povolání, proto se tedy hodí jen k určitým činnostem. Například ti co nosí kladívko, jsou schopni opravit poničené mechanismy. Ti co naopak mají sekyrky jsou zase schopni s nimi házet jak už po nepříteli, tak na vyznačená místa. Občas se ale stane, že si po vás hra vyžádá postavičku, kterou momentálně v seznamu nemáte, tudíž musíte misi dokončit a následně se k ní vrátit s předem vybraným panáčkem v módu „Free to play“.

Hra vás zavede do řady známých lokací, kde plníte nejrůznější úkoly. Postavičky navíc vycházejí z předlohy, tudíž zde narazíte na Kapitána Jacka Sparrowa, Willa Turnera, Kapitána Barbosu a mnoho dalších. Ocitnete se na palubě Černé perly a také Bludného holanďana. Rozdáte si to s Krakenem a čeká vás spousta různých bossfightů, mezi nimiž nechybí ani velkolepá bitva uprostřed ohromného vodního víru známého z třetího dílu – Na konci světa.

Grafika a hudba výborně ladí

Grafická stránky, ačkoliv by si člověk myslel, že na ní nelze nic vylepšovat, tak se velmi mýlí, jelikož i ta postoupila o velký krok kupředu. Zejména stíny a pohyb postav působí přirozeněji. Navíc zpracování v LEGO stylu je naprosto parádní a zejména děti budou nadšené z veškerých cutscén a scénerii. Videosekvence jsou samozřejmě navrženy tak, aby menší děti i pobavily. Jediné co bylo poněkud zarážející, tak to je fakt, že autoři mají nějakou úchylku na mrkve, jelikož ty se ve hře neustále objevují, a to i poměrně bezdůvodně.

Co však občas zlobí, tak to je statické prostředí. Kameru nelze natáčet, a tak se občas dostanete do situace, kdy na své postavy pořádně nevidíte. Dosti to otravuje a dokonce jsem se dočkal i záseků takového rázu, kdy se postava sekla mezi stolem a židlí. Jelikož ale byla třeba k vykonání jistého pokynu, byl jsem nucen tuto misi restartovat a začít pěkně od znova. Ale pravdou je, že se to tak často nestává. Vše ale nádherně dotahuje licencovaná hudba, kterou známe již z filmů a většinou je skladba vybrána vhodně, aby zapadala do aktuálního prostředí.

Pro sběračské maniaky je připravena velká spousta trofejí. K jejich získání je nutné sesbírat co nejvíce lego kostiček, které cestou naleznete a že jich není málo. Téměř v každém předmětu se skrývá kupa kostek, ale máte nervy na to, abyste to vše sbírali? Navíc někdy je nutné se do oné mise vrátit se správnou postavičkou, abyste se dostali ke sběratelskému předmětu. Ačkoliv tedy hra není kdovíjak dlouhá, tak jakmile začnete sbírat veškeré cennosti, které hra nabízí, protáhne se vám herní doba o pěkných pár hodin.

Nejlepší LEGO hra?

LEGO Piráti z Karibiku nepřináší zcela nic nového, ale i přesto že jde o stále stejný koncept, funguje výborně a dobře baví. Není tedy nutné nijak zvlášť zasahovat do herního systému, studiu vždy stačil nový námět ke zpracování a hurá, mělo novou hru a vida, ona pořád baví. Konkrétně s Piráty jsem tedy spokojen a těsně za Harry Potterem je to nejlépe zpracovaná LEGO hra. Co nás čeká příště?

Klady

- vynikající hratelnost
- vynikající hudba
- herní možnosti

Zápory

- stále to samé
- zlobí kamera

Hodnocení: 80%