Zavřít reklamu

LEGO nabídne ve spolupráci s Nintendem konzoli vyrobenou z kostek

Na pulty se v půlce prázdnin podívá replika první konzole od Nintenda

14. 7. 2020     Zdroj

Prolnutí dvou koníčků – stavění z legendárních dánských plastových kostiček a hraní videoher – se zhmotní v podobě LEGO verze úplně první domácí Nintendo konzole, Nintendo Entertainment System (NES). Nový produkt dnes ohlásilo LEGO a na pulty obchodů dorazí už 1. srpna. Stavebnice ale nebude pro každého, za komplexní dílko nakupující dají bez koruny šest tisíc.

Stavebnice obsahuje konzoli, ovladač, cartridge první hry s Mariem a model CRT televize, s kterou lze interagovat a posunovat skákajícího instalatéra po obrazovce. Celý set je kompatibilní s již dříve uvedenou sadou soustředící se primárně na Maria. Ta nabídla podobnou zkušenost jako její digitální předobraz s charakteristickým sbíráním mincí a skákání na hlavy chodicíh houbiček. Stejný princip razí i dvourozměrný Martio v novém setu.

Vše obsažené v sadě je samozřejmě jen stavebnicí bez elektroniky uvnitř. Šedivé kvádříky ovšem i tak vypadají zatraceně nostalgicky a jako LEGO sada jde o hezkou sběratelskou záelžitost. Co vy, milí čtenáři? Chtěli byste repliku slavné konzole ve vitríně?