Zavřít reklamu

LEGO Jurassic World – Recenze

Oblíbené kostičky se vrací v titulu LEGO Jurassic World. Jak dopadl v naší recenzi?

30. 6. 2015    

Recenzovaná verze: Playstation 4

V posledních několika letech se stalo již tradicí, že jsou na nás sypány tituly LEGO jako na běžícím pásu. Letos však vychází první titul a tím je LEGO Jurassic World. Studio TT se svezlo na vlně nového filmu o dinosaurech (který už má v tuto chvíli 1,25 miliardy dolarů na kontě, a to je v kině tři týdny!), a přináší svou videoherní adaptaci. Jaké jsou kostičky v dinopodání?

Dinousauři vrací úder

Pravdou je, že po dlouhých letech se nějak dinosauří tématika vytratila. Když vezmeme v potaz, že další dvě pokračování Jurského parku nestála za nic, tak první díl ve své době fenomén. Steven Spielberg přinesl dobu jurskou opravdu skvěle. Evidentně se to daří i letos v podání Jurského světa. Osobně jsem film zatím neviděl.

Ačkoliv název napovídá, že půjde pouze o adaptaci posledního filmu, není tomu tak. Bylo pro mě docela překvapení, že se ve hře podíváte na události všech čtyř filmů – materiály se o tom nezmiňují. Nechybí tedy první trilogie na čež hned navazuje čtvrtý film. Příběh je však vyprávěn po jednotlivých kouskách a zrovna u tohoto titulu se mu nedaří úplně držet celistvost. Pokud byste tedy případně filmy neviděli, může se vám stát, že budete chvilkami trošičku mimo.

Stále to samé

Hratelnost se nijak neliší od ostatních LEGO titulů. Máte zkrátka k dispozici mnoho postaviček, mezi kterými se dá přeskakovat a před sebou celý Jurský svět, tedy zábavní Jurský park. Ten je poměrně velký a mezi příběhovými úrovněmi můžete plnit i vedlejší úkoly, minihry, odemykat nové postavy a také můžete cestovat dopravními prostředky. Hra toho nabízí opravdu hodně. Zejména pro sběratele trofejí to bude opravdová výzva, co se počtu sesbíraných kostiček týče.

Kromě klasických postaviček zde můžete hrát za dinosaury, což je zajímavá novinka a rozhodně vás čekají zajímavé momenty, kdy se pochopitelně tyto prehistorická stvoření chovají poněkud odlišně. Ve hře ale nejvíc chybí online kooperace. Ačkoliv o ní hráči žadoní v podstatě u každého LEGO titulu, tak ani letos to nevyšlo. Opět lze hru brázdit v rámci kooperace jen na jedné konzoli. Toto rozhodnutí autorů je zatím dosti nepochopitelné. Mohlo by to případně pramenit z technických potíží, nicméně i mnohem horší tituly kooperaci nabízejí. Přece jen by to byla větší sranda se do hry pustit s kamarádem. Jurský svět totiž trpí oproti ostatním LEGO titulům jedním zásadním neduhem, a to je fakt že v některých momentech není tak zábavný a hru budete muset kvůli stereotypu vypínat častěji. Bohužel.

Zpracování jako vždy na jedničku

Grafické ztvárnění opět plní svou úlohu velmi dobře. Pochopitelně již se nejedná o žádné převratné skoky. Například LEGO Hobit se v podstatě pyšnil stejnou grafickou stránkou jako nyní vydaný LEGO Jurassic World. To jsou však zbytečné výtky. Na tomto stylu nelze donekonečna vytvářet lepší a lepší podání. Ostatně by se mohlo stát, že by se onen styl ze hry vytratil. Ve hře nedochází k žádným propadům FPS. Pochopitelně proto že nevyžaduje žádné velké nároky na hardware a optimalizace se povedla stejně jako vždy. Naprosto špičkový je pochopitelně soundtrack, neboť je převzat z filmové série. Hůře už je na tom dabing, tentokrát mi příliš dobře zvládnutý nepřišel.

Je vcelku s podivem, jak tenhle koncept stále drží svou standardní kvalitu a neklesá mu popularita. Inu pro děti ideální volba a i starší hráči se u titulu budou cítit jako doma. Je to staré dobré LEGO. Tématika opět dobře zvolená, jen to není taková jízda jako jiné tituly. LEGO Jurassic World je přesně tím co jsme od něj očekávali a nic více v tom netřeba hledat. V září se uvidíme u recenze LEGO Dimensions a následně u LEGO Marvels Avengers.

Hra LEGO Jurassic World nenabízí žádnou formu české lokalizace.

Klady

- velké množství výzev
- stále se jedná o solidní zábavu

Zápory

- chybí lokalizace (pro děti)
- stále to samé
- chybí online multiplayer

Hodnocení: 70%