Zavřít reklamu

Lara Croft GO – Recenze

Lara Croft se znovu objevuje na našich herní zařízeních a stojí to za to! Lara Croft GO je kus poctivé práce.

13. 1. 2017    

Recenzovaná verze: PlayStation 4

Nedávno jsme recenzovali nejnovější dobrodružství Lary Croft na PlayStationu 4 a nyní tu máme další titul z univerza. Nejde o žádný nový kousek z hlavní série, ale o port původně mobilům a tabletům, určené verze. Lara Croft GO stejně jako Hitman GO před rokem, nabízí řadu logických hádanek a skvělou hratelnost.

A znovu vykrádáme hrobky. Jen trochu jinak

Lara Croft GO úspěšně přivádí do univerza Tomb Raider to, co se podařilo sérii Hitman. Jenže zatímco Hitman působil vyloženě jako šachový simulátor, Lara je mnohem dále. Už tolik nepůsobí jako tahovka, ačkoliv jí stále je. Hra nabízí jednotlivé levely, které zdoláváte pomocí různě rozmístěných políček. Zpočátku je hra poměrně snadná, pak se však váš pohled na ni zcela změní.

Oproti Hitman GO jsou levely mnohem zajímavěji navržené a Lara, včetně ostatních potvor, zde nepůsobí tak prkenně. Při pohybech mezi políčky se totiž NPC i Lara pohybují přirozeně a sem tam se od Lary dočkáme i nějaké efektní animace. Díky tomu je hra mnohem přirozenější a celkově dodává na svižnosti celému titulu.

Náročnost přijatelná

Hra postupně zvyšuje nároky a obtížnost. Některé hádanky jsou poměrně snadné, ale co se týče těch v pozdější fázi, je třeba už rozhodně zapojit mozkovnu. Vše se stane složitějším a každý pohyb navíc znamená nedokončení mise. Hra je celkově jednodušší než Hitman GO, a to hlavně proto že se zde najednou nepohybuje tolik figurek.

Kromě klasické hry, která nenabízí nijak propracovaný příběh, tak nechybí také sbírání nejrůznějších artefaktů, které jsou ukryté v nádobách různě v okolí mapy. Za jejich sesbírání získáváte jiné skiny pro Laru a také trofeje. PlayStation 4 verze také navíc obsahuje dvě DLC. Jedno z nich je Shard of Life, které je náročnější než základní příběh, a to zejména proto, že určitý typ nepřátel se obnovuje. Druhé DLC Mirror of Spirits pak nabízí Lařinu kopii, která vám dělá potíže. Toto DLC je velmi dobře navržené a rovněž o něco náročnější.

U Lary rozhodně překvapila grafická stránka. Stylizace je moc pěkná a dost dobře umocňuje atmosféru. Co se však příliš nepodařilo, tak to je optimalizace. Hra se poměrně dost hryže, a to i bez vypjatých momentů, snad to bude spraveno některým z patchů. Vynikající, ale doslova výborný je u hry soundtrack. Pokud si jej pustíte samostatně, nevyzní tolik, ale v kombinaci s danými herními úseky je brilantní.

Lara Croft GO je rozhodně zajímavé rozšíření pro celkové univerzum Tomb Raider. Výborné hádanky se skvělým prostředím a naprosto brilantním soundtrackem. Ačkoliv maličká, tak přesto skvělá hra, která si zaslouží vaši pozornost. Jednoznačně mohu doporučit!

Lara Croft GO nenabízí žádnou formu české lokalizace

Klady

- vynikající leveldesign
- brilantní hudba
- výborné hádanky

Zápory

- problémy s frameratem

Hodnocení: 90%