Zavřít reklamu

Konzoli nové generace potřebujeme, tvrdí šéf Sony

PlayStation 5 se blíží.

11. 10. 2018     Zdroj

O nové generaci PlayStationu se toho v posledních měsících namluvilo poměrně mnoho, valná většina informací však pocházela z neoficiálních zdrojů. K příchodu PlayStationu 5 se však konečně vyjádřilo i Sony. Co o něm prozradilo?

Pokud čekáte, že se Sony s předstihem podělilo o tuny detailů své chystané novinky, jste na omylu. Celý “poprask” způsobila jedna jediná věta šéfa společnosti Kenichiro Yoshidy, který ji pronesl v rozhovoru pro deník Financial Times. Když totiž došla řada na PlayStation a jeho budoucnost, Yoshida řekl: “Potřebujeme už nutně hardware nové generace.” Ačkoliv se to možná zprvu nemusí úplně zdát, Yoshida touto větou naznačuje, že současný hardware už jejich nárokům nestačí a tudíž se Sony již dívá směrem k PlayStationu 5. 

Bohužel, v tuto chvíli není vůbec jasné, kdy bychom se mohli nové generace této veleúspěšné konzole dočkat. Pravdou totiž je, že se analytici v předpovídání příchodu PlayStationu předhání a zatímco jedni hovoří už o příštím roce, jiní jsou přesvědčeni o příchodu až za několik dlouhých let. Nechme se tedy překvapit, jak se bude Sony ve vývoji PS 5 dařit a kdy nás ním nakonec překvapí.