Zavřít reklamu

Kingmax představuje nový M.2 SSD disk PJ-3280

Nový M.2 NVMe SSD disk zaměřený pro běžný trh.

21. 9. 2018     Zdroj

Kingmax

Společnost Kingmax tento týden přidala nový produkt do svého portfólia SSD disků, a to konkrétně model typu M.2 PCIe NVMe s názvem PJ-3280. Disk je klasicky zaměřený pro uživatele, kteří chtějí zlepšit výkon počítače. Tento model by měl přinést lepší ekonomické řešení v poměru cena/výkon, než obyčejný 2,5″ SSD disk.

M.2 SSD disky připojitelné skrz rozhraní PCIe se pomalu stávají zaběhlým standardem, a to i díky výrobcům základních desek. Téměř žádná nová základní deska nepostrádá kompatibilitu s touto technologií.  Toho jsou si silně vědomi samotní výrobci disků a přinášejí stále nové a nové inovace do tohoto oboru. Model PJ-3280 je vyroben za použití standardní technologie 3D NAND, čímž se zajistí vysoká efektivita, stabilita a životnost.

Na trh vstoupí pravděpodobně hned v několika variantách. Konkrétně se mluví o kapacitách 128 GB, 256 GB a 512 GB, což je dostatek pro kvalitní zrychlení PC a navýšení kapacity. Disk bude disponovat rychlostí zápisu 950 MB/s a čtení až 1600 MB/s.

Pokud se chystáte poprvé v životě přejít či vyzkoušet výhody M.2 SSD disků, model PJ-3280 je pravděpodobně nejlepší volba do začátku.

Cena a dostupnost

Bohužel Kingmax dosud neoznámil jakékoliv informace o ceně produktu a Google v tomto směru nebyl taktéž příliš příjemný. Oficiální cenová výše by se však brzy měla objevit na stránkách výrobce.