Zavřít reklamu

Kickstarter hlásí miliardu vybraných dolarů!

O Kickstarteru se v poslední době mluvilo především díky Kingdome Come: Deliverance. Ovšem dnes tato služba pokořila hranici miliardy dolarů, díky které vzniklo nespočet výtečných projektů.

3. 3. 2014    

Služba Kickstarter, která zahájila svou činnost v roce 2009 a slouží všem lidem, kteří nemají dostatek prostředků pro uskutečnění svého nápadu, dokončení svého filmu a pro nás především – vytvoření své hry, dnes dosáhla důležitého historického milníku. Tato služba má dnes velkou řadu „konkurentů“, ovšem i přes to je stále nejpoužívanější a největší službou svého druhu. O tom svědčí i dnešní oznámení. Na Kickstarteru se dnešním dnem vybrala neuvěřitelná MILIARDA DOLARŮ.

Kdo, kdy, proč?

Více než polovina této sumy byla vybrána za posledních 12 měsíců. A celkově k této částce přispělo téměř 5 709 000 lidí z 224 zemí světa. Díky nim je Kickstarter skutečně celosvětovou záležitostí, protože částky postupně přišly ze všech kontinentů. Největší částka, asi 663 milionů dolarů bylo vybráno ve Spojených Státech Amerických. Pro představu, druhou zemí v pořadí je Velká Británie, kde bylo vybráno „jen“ 54 milionů

8 537

To je počet lidí, kteří v České republice dali dohromady částku jednoho milionu dolarů, který projektům na Kickstarteru věnovali. Jak velká část přistála na účtu českého studia Warhorse, o tom se dá jen spekulovat, ovšem dali bychom ruku do ohně za to, že to bude více než polovina. 

Pár informací navíc

Středa – den, kdy se statisticky přispívalo a stále přispívá nejvíc.
13. Března 2013 – den, kdy se vybralo nejvíc peněz. Celkem to byly 4 miliony dolarů na téměř 2 tisíce projektů. 
28. Duben 2009 – den, kdy byl Kickstarter poprvé spuštěn. 40 lidí v tento den přispělo tisíc dolarů na 7 projektů.
 

Mimochodem, za částku jedné miliardy dolarů se dá koupit společnost Instagram nebo třeba 44,555 soch Robocopa. Více zajímavosti z dějin Kickstarteru se dozvíte na stránce, kde autoři projektu děkují za projev štědrosti a vstřícnosti k novým nápadům.

A my za herní scénu také děkujeme. Bez vás přispěvatelů by nevznikla spousta zajímavých her a herních projektů – namátkou konzole OUYA, Wasteland 2, Oculus Rift a spousta, spousta dalších.