Zavřít reklamu

Kdy vyjde PlayStation 5?

Analytik předpovídá, že nová konzole od Sony dorazí v roce 2020.

27. 2. 2018    

Sony již před nějakou dobou potvrdila, že na konzoli PlayStation 5 se již usilovně pracuje. Ačkoliv se před touto generací předpovídalo, že půjde o poslední výkřik konzolí, nastal pravý opak. Konzole zažívají neuvěřitelný rozmach. PlayStation 4 má na kontě téměř tolik prodaných kusů, kolik se podařilo PlayStation 3 za celou éru (cca 80 milionů). Xbox One je někde na 40 milionech a Nintendo Switch má na kontě přes 15 milionů kusů, ačkoliv je na trhu tři čtvrtě roku.

Onen zkrácený cyklus se tedy nekoná a Sony se tak ani do pátého PlayStationu tolik nežene. Původní odhady totiž hovořily o tom, že PS5 bude na trhu již letos. Zatím to však ale vypadá, že pátý PlayStation bude představen v příštím roce, přičemž bude uveden na trh v roce 2020.

Dle aktuální představy analytiků to vypadá tak, že PS4 bude mít ještě velmi úspěšný rok, který bude podpořen značnou řadou titulů – Days Gone, Spider-Man, God of War, Detroit: Became Human, Death Stranding atd. Očekává se, že by tedy The Last of Us: Part II měl být symbolicky poslední velkou exkluzivitou pro tuto konzoli, stejně jako tomu bylo u PS3 s prvním The Last of Us.

Analytik Mat Piscatella je přesvědčen, že do roku 2019 se podaří prodat 100 milionů kusů konzole PlayStation 4. Poté začne zájem postupně klesat. Rekord, který drží PlayStation 2 se tedy zřejmě nepodaří zlomit. Dle jeho předpokladů dorazí nástupce této konzole právě v roce 2020, kdy už bude vhodný čas na to, aby se nová PlayStation 5 vydal na trh.

Kdy se podle vás objeví PS5 na trhu?