Zavřít reklamu

Kdy dorazí film Super Mario?

Kníratý instalatér Mario se dočká i svého animovaného filmu.

9. 11. 2018     Zdroj

O tom, že bude snímek Super Mario víme již nějakou dobu. Mario ve videoherním průmyslu za ta léta nadělal pořádný humbuk, a tak není divu, že je o něj zájem i jinde. Nyní začíná film nabírat jasnější obrysy a kníratý instalatér by se měl objevit na stříbrném plátně. Nebude to však v nejbližší době.

Super Mario se podívá i na stříbrné plátno!

Na filmu Super Mario má pracovat Illumination Entertainment. Toto studio můžeme znát jako tvůrce filmů Mimoni, Tajný život mazlíčků a zejména série Já, padouch. Sám spoluzakladatel studia, Chris Meledandri potvrdil, že se na Mariovi již pracuje.

Vydání je totiž naplánované až na rok 2022. a Meledandri k tomu dodal:

“Je to hodně ambiciózní projekt. Je to pro nás výzva přenést do filmu to, co mají celé generace fanoušků na Mariovi rády. Miyamoto má u nás velké slovo co se kreativní stránky týče. Nemám moc zkušeností s tím, že by původní tvůrci zasahovali do projektu tak, jako je tomu v našem případě. Někteří lidé v Hollywoodu jsou nechvalně proslulí tím, že si myslí, že vědí nejlépe ze všech, jak s poskytnutým konceptem nakládat. Také jsem tuto chybu v minulosti udělal.“

Je pravdou, že si tak na snímek ještě počkáme, ale rozhodně je dobré vědět, že na filmu spolupracuje i Shigeru Miyamoto. Nehrozí tak, že by měl vzniknout paskvil jako byl hraný snímek Super Mario Bros. Dle všeho by se nový snímek Super Mario měl držet toho, co nám nabízejí hry již celé roky. Tedy krásně animované Houbové království i s jeho hrdiny.