Zavřít reklamu

K Xboxu nové generace připojíte příslušenství z One

Vaše oblíbené ovladače nezahynou.

13. 6. 2019     Zdroj

Milujete svůj věrný ovladač od Xboxu One a jen stěží byste se s ním po přechodu na chystanou novou generaci této konzole loučili? Pak pro vás máme skvělou zprávu. Project Scarlett, jak je zatím nová generace Xboxu nazývána, bude totiž plně kompatibilní jak s ovladači “jedničky”, tak i s jeho ostatním příslušenstvím. 

Kompatibilitu příslušenství oznámil Microsoft na E3, konkrétně pak na prezentaci Xboxu, na které právě Project Scarlett představil. Kromě příslušenství bude samozřejmě konzole kompatibilní i se hrami ze starších konzolí, avšak podle dostupných informací ne úplně se všemi. Dá se ale očekávat, že stejně jako v případě kompatibilních her z Xboxu 360 nebude Microsoft šetřit ani tentokrát. 

Nová konzole má na pulty obchodů dorazit před Vánoci příští rok, aby s ní mohl Microsoft zaujmout co možná největší počet uživatelů ve zřejmě nejideálnějším prodejním období roku. Zatím však není bohužel zcela jasné, jakou cenu si za ní bude účtovat. Konzole má být totiž brutálně výkonná a jeden by tak očekával, že jí redmondský gigant levně prodávat nebude. Pokud jí však chce svět zaujmout a v ideálním případě jí porazit PlayStation 4, příliš vysokou cenovku u ní nasadit nemůže. Nechme se však překvapit.