Zavřít reklamu

Jiří Rýdl: Více než 35 tisíc lidí od nás čeká dokonalou hru

Pokud jste právě nevylezli z jeskyně ve které jste trávili letošní zimu, o hře Kingdome Come: Deliverance jste určit slyšeli. My vám nyní přinášíme rozhovor s PR managerem Jiřím Rýdlem.

27. 2. 2014    

Českému studiu Warhorse se po neúspěších s vydavateli povedlo na Kickstarteru vybrat částku 1 106 371 liber, tedy bezmála 36 milionů a 900 tisíc na vývoj RPG hry bez draků a magie. Na vývoj hry, která hráče zasadí do doby husictví. A co víc. Celá hra se bude odehrávat u nás doma, v lesích a vesničkách českých zemí. O hře jste toho určitě slyšeli spoustu informací. Unikátní bojový systém, tři akty, vrstvení oblečení, nebo třeba dobývání hradů, určitě nemusíme připomínat. My jsme se však zeptali na pár otázek, které zatím nebyly tak docela zodpovězeny, PR managera Jiřího Rýdla. Pojďte tedy společně s námi zjistit, jak obtížné bylo získat dobové návrhy oblečení, kolik hra nabídne vedlejších misí a nebo kdy se dočkáme první hratelné verze.
 
Kingdome Come se prezentuje jako příběhová hra. Bude ovšem co ve hře dělat i po dohrání příběhu? Bude ve hře dostatečný počet vedlejších misí?
 
Vedlejší mise ve hře samozřejmě budou a jejich dohrání vám zabere spoustu času! Už teď můžeme, nebo vlastně musíme :), slíbit, že bude možné hrát vedlejší misi za ženskou postavu nebo třeba misi se psem. Některé další vedlejší mise postupně odtajníme.
 
V kampani na Kickstarteru jste vybrali opravdu vysokou částku. Necítíte teď tak trochu tlak?
 
Zrovna nedávno jsme se na toto téma bavili s výkonným producentem hry Martinem Klímou, když skončila kampaň na Kickstarteru. Víc než 35.000 zcela konkrétních lidí od nás nečeká nic menšího, než dokonalou hru a my uděláme všechno pro to, abychom dostáli svým slibům a hra se jim opravdu líbila. Proto za šest měsíců otevřeme alfa verzi a za další rok pak i beta verzi. Hru přivedeme k dokonalosti s vámi!
 
Jak tězké bylo sehnat dobové návrhy kostýmů a spisy, případně  jak jste zjištovali jestli dobové reálie opravdu odpovídají skutečnosti?
 
Máme v týmu perfektní lidi, kteří se vyznají nejen v historii, ale i dobové architektuře, stylu oblékání nebo způsobu boje a samozřejmě máme také externí zdroje. Nejen internet, ale také odborné publikace, nebo archivy a hlavně řadu vynikajících odborníků mezi členy šermířských sdružení, uměleckými kováři nebo odbornými poradci z vysokých škol. Připravujeme se opravdu důkladně!
 
A poslední, snad nejčastější otázka – kdy by se lidé, kteří do vás investovali mohli dočkat první hratelné verze?
Už jsem se zmínil, že za půl roku, půjde o uzavřenou alpha verzi pro skutečné fanoušky, kteří si tuto možnost předplatili na Kickstarteru. Další možnost, jak se zúčastnit uzavřeného testování, zrovna připravujeme.
 
My budeme cestu Kingdome Come: Deliverance nadále sledovat. A za 6 měsíců přineseme dojmy z první hratelné verze. Mezitím však budeme přinášet nové informace. Proto tedy sledujte vytukej.cz a také oficiální facebookový profil studia, nebo web hry.