Zavřít reklamu

Jeden z hlavních představitelů Bethesdy prozradil, jak vidí budoucnost konzolí

Brutální výkon nebo raději streamování obsahu?

9. 10. 2018     Zdroj

O nové generaci konzolí od Microsoftu a Sony se v posledních měsících hovoří poměrně intenzivně. Ačkoliv o nich nevíme skoro nic, je poměrně jasné, že přinesou výrazné navýšení výkonu, díky čemuž si na nich budeme moci zahrát o poznání propracovanější hry, než na které jsme zvyklí nyní. Brutální výkon však není přesně tím, co by rády u nové generace konzolí některá herní studia viděla. 

O téma budoucích konzolí se rozpovídal před pár dny i jeden z hlavních představitelů Bethesdy, Pete Hines. Podle jeho slov by se měla budoucí generace konzolí a jejich tvůrci zaměřit především na cross-play, kterým by se posunula herní zábava na zcela novou úroveň. Nynější stav je totiž takový, že místo toho, aby hráče sjednocoval, je naopak rozděluje podle jednotlivých platforem. To ale není zcela ideální a herní komunitě to příliš neprospívá. 

Obrovský vliv na budoucí konzole by však mohl mít podle Peteho i čím dál oblíbenější streaming her, který umožní hrát i ty nejnáročnější hry na slabém hardwaru, jen díky kvalitnímu internetovému připojení. Dostupnost her se tak díky tomu výrazně zvýší, což je pro herní průmysl skvělá zpráva. Otázkou však je, jak na tento trend zareagují výrobci konzolí a zda jej přijmou za svůj či nikoliv. 

Budoucnost konzolového hraní bude tedy skutečně zajímavá a to především díky novým trendům, které se začínají ve světě prosazovat. Přijmou je však hráči za své?