Zavřít reklamu

Je společnost CD Projekt v ohrožení?

Vývoj Cyberpunku si vybírá krutou daň.

30. 10. 2020     Zdroj

Společnost CD Projekt se dostala do nepříjemné situace. Hráči ji sice považují za jedno z nejoblíbenějších a nejlepších studií na světě, ale poslední skandály tomu nepřidávají. Autoři mají potíže se samotnou hrou Cyberpunk 2077, kterou se evidentně nedaří příliš odladit. Hra byla už po několikáté odložena. Zatím platí termín 10. prosince, ale nic není zcela jisté.

Cyberpunk 2077 si vybírá daň tím, že vývoj je příliš náročný. Hra je ve vývoji dlouhé roky a nedaří se ji řádně odladit. Díky tomu je studio pod tlakem a tlačí na to, aby vývojáři makali o to více. Novinář Jason Schreier z Kotaku se rozepsal o crunchi a šílených podmínkách ve studiu, což se snaží vedení dementovat.

Toho si začínají všímat i investoři a akcie firmy letí strmě dolů. Během posledních dvou měsíců ztratila firma na hodnotě celých 25 %. Pokud by se tedy hra Cyberpunku 2077 výrazně nepovedla, tak by to mohlo mít velmi špatný dopad na celé studio. Jak to dopadlo, se dozvíme 10. prosince, kdy hra vychází na PC, Playstation 4 a Xbox One.