Zavřít reklamu

Japonští vývojáři zvolili Skyrim hrou roku

Herní portál 4Gamer udělal v japonsku zajímavý průzkum a zeptal se tamních 80 vývojářů, kterou hru by zvolili jako svou nejlepší v minulém roce a poněkud překvapivě (na japonské poměry) zvítězil The Elder Scrolls V: Skyrim. Volil jej například, Naoki Yoshida, producent Final Fantasy XIV, Satoshi Sakai, producent Phantasy Star Portable, či Akihiro Hino, ředitel […]

5. 1. 2012    

Herní portál 4Gamer udělal v japonsku zajímavý průzkum a zeptal se tamních 80 vývojářů, kterou hru by zvolili jako svou nejlepší v minulém roce a poněkud překvapivě (na japonské poměry) zvítězil The Elder Scrolls V: Skyrim. Volil jej například, Naoki Yoshida, producent Final Fantasy XIV, Satoshi Sakai, producent Phantasy Star Portable, či Akihiro Hino, ředitel studia Level-5. Fumito Ueda, tvůrce The Last Guardian, nebo Youjiro Ogawa, tvůrce Yakuza: Black Panther zase hlasovali pro Portal 2, který byl také poměrně v popředí.

Jako druhá nejlepší hra skončilo hardcore RPG od From Software, Dark Souls. Dále se umisťovali hry jako Uncharted 3: Drakes Deception, COD: Modern Warfare 3, Battlefield 3, Infinity Blade 2 a další. Minulý rok zvítězil u japonských vývojářů akční thriller Heavy Rain.