Zavřít reklamu

Jakou roli hrají v Battlefield 1 koně?

Koně se v Battlefield 1 tváří jako nebezpečná a velice účinná zbraň.

20. 8. 2016    

Během první světové války se na bojištích kromě nově vynalezených tanků a pozemních vozidel pohybovali také koně, kteří byli i jakýmsi symbolem této éry. Koně se tehdy používali prakticky na vše – jako dopravní nebo nákladní prostředek. Protože se i Battlefield 1 odehrává během první světové války, je tedy jasné, že i tady nemůžou koně chybět.

V Battlefield 1 bude navíc třída Cavalry, kterou z předchozích dílů ještě neznáme. Během vysazení do boje si s sebou můžete vzít i koně, kterého pak můžete efektivně použít proti nepřátelům. Díky rychlosti a pohybnosti koní se můžete velice rychle pohybovat po bojišti. Koně jsou úžasná zbraň na krátkou vzdálenost. Na nepřítele může útočit i svými kopyty, ale hlavně vám umožní sekat hlavy šavlí přímo z koňského hřbetu. Pokud se vám ale nechce vjet bezhlavě do shluku nepřátel, můžete použít útočné pušky na střední vzdálenost. Mimo jiné můžete na svého koně nasázet vaky s municí nebo s obvazy, které pak při boji určitě oceníte.

Aby koně ve hře nepůsobili jako klasické vozidlo, dali si tvůrci práci s tím, aby mezi hráčem a koněm mohlo dojít k určité komunikaci. Tím je myšleno hlavně to, že kůň bude mít nějaké vlastní očekávané reakce – neskočí ze srázu, sám přeskočí nebo se vyhne překážce a nebo odmítne plavat do moře.

Koně už budou dostupní i ve veřejné betaverzi. Battlefield 1 pak vychází 21. října pro PC, PS4 a Xbox One.

battlefield1