Zavřít reklamu

Jaké jsou naše dojmy z chystaného Call of Duty: Modern Warfare?

Jak se nám líbilo Call of Duty: Modern Warfare?

29. 9. 2019    

Modern Warfare - Mission

Předminulý a minulý víkend jsme měli tu možnost si na vlastní kůži vyzkoušet nadcházející díl z válečné série Call of Duty. Studio Infinity Ward se totiž po letech rozhodlo značce navrátit ušlou slávu z dob trilogie Modern Warfare, a tak nás čeká opět konflikt ze současnosti. Co jsme se tedy dozvěděli z beta testu nového Modern Warfare?

Jako první ochutnávku jsme dostali možnost vyzkoušet herní režim 2v2 s názvem Gunfight. Zde není moc co popisovat, cílem je zlikvidovat dvoučlenný nepřátelský tým v daném čase, pokud uplyne časový limit, máte za úkol obsadit vlajku, která se nachází většinou uprostřed malé mapy. Boj je tu velice rychlí a intenzivní, tento mód je vítanou novinkou.

Herních módů hra pochopitelně nabídne více, k vyzkoušení pak byla známá klasika v podobě Team Deatmatch, netřeba představovat. Dále betaverze nabídla režim Headquarters. Jde v podstatě o to, že se postupně na mapě náhodně objevují satelity, které má Váš tým za úkol zabrat a ubránit, čímž získáte skóre. Samozřejmě který tým nasbírá větší počet, vítězí. Za zmínku určitě stojí realistický režim, ve kterém zmizí veškeré ukazatele, čímž je docíleno intenzivnějšího a věrnějšího zážitku ze hry.

Každý hráč má zpočátku na výběr ze tří tříd, Assault, Ghost a Heavy Support. Při dalších úrovních se Vám pak zpřístupní Demolition a Sniper. Poté si můžete vytvářet i vlastní třídy, takže si každý přijde na své. Za vyšší level získáváte nové zbraně, přičemž každá zbraň má možnost levelování. Takže čím více hrajete s určitou zbraní, tím více přídavků a rozšíření pro ni získáte. Díky tomu si můžete dle libosti upravit svou zbraň, avšak přídavky jsou limitovány na určitý počet, tudíž musíte volit chytře a podle Vašeho herního stylu.

Nechybí také možnost si upravit svoji postavu, emblém a tagy. Skvělou zprávou je návrat killstreaku ve formě počtu zabití, nikoliv v počtu skóre. Tedy například po třech zabití dostanete možnost vypustit dron, který Vám v pravidelných intervalech zobrazuje aktuální polohu nepřátel. Nechybí samozřejmě ani dálkově řízená raketa či podpůrný vrtulník. V betaverzi byly tyto možnosti pochopitelně značně limitovány, a tak se nechme překvapit, co si pro nás Infinity Ward přichystalo do plné verze.

Co se týče samotného hraní, střelba, pohyb a celkový pocit ze zbraní je více realistický. Přibyly nové animace při manipulace se zbraní a pohybu postavy. Grafické zpracování a zvuky doznaly též znatelného upgradu. Vývojáři vskutku zapracovali na více detailech, a tak nové Modern Warfare Vás vtáhne do boje v sérii Call of Duty jako nikdy dříve.

V plné verzi se navíc dočkáme plnohodnotné kampaně, ve které se objeví i známá tvář, kapitán Price. Do multiplayerové části jsme měli možnost zatím pouze nahlédnout, ale je jisté, že je se nač těšit. Plná verze totiž nabídne velké množství map, herních režimů a časem nebude chybět ani populární Battle Royale. S jistotou můžeme říci, že se bude jednat o kandidáta na letošní akční hru roku. Call of Duty: Modern Warfare vychází 25. října pro konzole PlayStation 4, Xbox One a PC.