Zavřít reklamu

Jak to vypadá s příchodem PlayStationu 5?

Zajímá vás, kdy se na trhu objeví nová generace PlayStationu s pořadovým číslem 5? Přesně na to se vám pokusíme v následujících řádcích odpovědět.

14. 5. 2018    

O PS 5 se v posledních měsících poměrně čile spekuluje. Není se však čemu divit. Stávající PS 4 je na trhu totiž již poměrně dlouho a i když ji Sony vylepšilo hardwarovými upgrady, její čas se pomalu ale jistě naplňuje. Hráči tak již vyhlíží příchod jejího nástupce, který je již s téměř stoprocentní jistotou v pokročilé fázi vývoje, a jeho příchod je tak na dohled. Kdy tomu ale tak bude?

S téměř stoprocentní jistotou můžeme říci, že letos ne. Nenasvědčují tomu totiž žádné úniky informací jak ze strany Sony, tak samotných vývojářů či dodavatelského řetězce, který bude mít výrobu konzole na starost. Letošní E3 se tak ponese spíše v duchu představení nových her, maximálně softwarových vylepšení pro konzoli nynější. Příští “é trojka” by však již mohla být úplně o něčem jiném. 

Zvoní mu umíráček

Když se podíváme do historie, zjistíme, že životnost jednotlivých konzolí byla zhruba pět až šest let a jelikož bylo PS 4 vypuštěno do světa v roce 2013, je jasné, že je na sklonku svého života a bude brzy nahrazeno nástupcem. I mnozí analytici proto hovořili o letech 2019 či 2020 jako o velmi pravděpodobných termínech představení nové konzole. Rok 2020 je však s ohledem na potřeby herního průmyslu spíše pasé. Je totiž jasné, že za dva roky budou nároky na hry daleko vyšší, což by mohl být pro osm let staré PS 4 velký problém.

Uvidíme, jak se tedy situace okolo PS 5 nakonec vyvrbí. Příští rok by však mohl být skutečně rokem jeho představení a jaká jiná událost by byla pro toto velkolepé představení vhodnější než právě E3 2019?

Zdroj: apptrigger