Zavřít reklamu

Jak je to s připojením k internetu u Xbox One?

Microsoft vysvětluje, jak to bude s online připojením u nové konzole Xbox One.

7. 6. 2013    

Nová konzole Xbox One se oficiálně představuje s tím jak to vlastně bude ohledně protipirátské ochrany, bazarovým hrám a neustálým připojením k internetu. Microsoft konečně promluvil o tom, jak se věc má.

Upřímně, tohle příliš hráčů nepotěší. Pokud jde o připojení k internetu, tak se sice nepotvrdili obavy, že by konzole musela být neustále online, ale i přesto přišel Microsoft z dost hloupou ochranou. Konzoli bude nutné každých 24 hodin připojit k síti internet, aby zde proběhly nějaké transfery dat a ověření a vy mohli spokojeně hrát dál. Co se stane, pokud konzole nebude po této lhůtě znovu připojena? Tak máte smůlu a budete mít jen hodinu na to si zahrát a veškeré hraní a aplikace budou rázem nepřístupné. To nám přijde naprosto stupidní i v případě, pokud si hráč bude chtít zahrát někde kde internet nemá anebo zrovna internet nejde.

Další věc je, že konzole Xbox One půjde ovládat skrze mobilní zařízení, pochopitelně skrze ta co mají Windows Mobile. Nová generace Kinectu bude samozřejmě v balení a k tomu jeden gamepad. Kinect naštěstí půjde dle vaší volby vypnout, takže vás nebude snímat ani odposlouchávat, pokud zrovna nebudete hrát.

Pokud se ale ptáte, proč Microsoft trvá na připojování konzole, tak jde o to, že je to z důvodu protipirátské ochrany. Zkrátka se nějak bude ověřovat, že nehrajete nějaké pálenky. Nicméně s tím souvisí i bazarový prodej. U každé hry bude speciální klíč, kterým aktivujete hru pro svůj účet a zároveň pro ty další které jsou na dané konzoli. Maximální počet je prý 10. To ale znamená, že pokud byste hru chtěli spustit na jiné konzoli, tak jedině pod svým účtem anebo vůbec. Každá hra prý půjde nainstalovat na HDD celá a nebudete prý muset pak dávat disk do konzole ani k ověření, ale co je divné, tak při velikosti dnešních her a navíc se počítá s tím, že v následující generaci budou hry objemově ještě větší, se nám zdá že HDD s 500GB není velké terno.

Microsoft ujišťuje že jimi vydané hry prý budete moci prodat nebo darovat jednomu dalšímu majiteli bez omezení. Co se dalších firem týče, tak ty si budou moci stanovit poplatek za novou aktivaci hry a navíc tyto hry budete moci prodávat jen skrze specializované, Microsoftem posvěcené prodejny. Musí totiž dojít k deaktivaci vaší hry na profilu, aby mohla být prodána dále.