Zavřít reklamu

Intel vydělal za poslední tři měsíce 5 miliard dolarů

Společnost Intel vygenerovala za poslední tři měsíce neuvěřitelný zisk.

30. 7. 2018     Zdroj

Společnost Intel se pochlubila svými finančními výsledky za poslední dobu. Konkrétně se jedná o tři poslední měsíce, v nichž celkový příjem firmy činí 17 miliard dolarů. Minulý rok to bylo 14,8 miliardy dolarů za stejné období. Jde o slušný meziroční nárůst (15%). Čistý zisk pak činí 5 miliard dolarů, což je o 78% více, než v předchozím čtvrtletí.

Intel vykázal velmi slušné čtvrtletí

Ačkoliv by si mnoho lidí mohlo myslet, že největší příjem tvoří hardwarový segment, není tomu tak. Nejaktivnějším segmentem je datacentrový byznys. Meziroční růst u tohoto odvětví je 26%, kdežto u počítačového segmentu je to pouze 6%. Nejedná se pouze o počítače a notebooky, ale vše co s tím souvisí.

Dá se očekávat, že datacentrový byznys se bude i nadále rozšiřovat a růst. Čím dál tím více se bude podílet na větší části příjmů společnosti Intel. V rámci procesorů se stále očekává silný boj s konkurencí od AMD, která přichází s novou architekturou a rovněž také mnohajadernými procesory. Zatím se Intelu nedaří bojovat s konkurencí v oblasti grafických karet, kdy jsou ty od Nvidie opravdu o velký kus vpředu.

Intel očekává, že by roční tržby mohly překročit 69,5 miliardy dolarů. Paradoxní je však fakt, že ačkoliv se firmě velmi dařilo, tak její akcie ztrácejí na hodnotě. Na vině je nejspíš to, že se očekával od investorů lepší výsledek.