Zavřít reklamu

Intel si z nás opět utahuje. Dojde k dalšímu přeznačenému čipsetu?

Pamatujete si na to, jak Intel přeznačil Z270 na Z370? Pokud ano, tak se tato aféra možná bude opakovat.

25. 6. 2018     Zdroj

Nové čipové sady s označením Z390 jsme se měli dočkat už pro nové procesory Coffee Lake s osmi jádry. Většina z nás si už konečně také říkala, že Intel představí něco nového. Také jste si mysleli, že Intel začne přímo podporovat USB 3.1 druhé generace? To už nyní může být zapomenuto, alespoň podle zprávy, kterou nám přinesl Benchlife.

Jaké specifikace nová čipová sada Z390 má už jsme se dozvěděli celkem před dlouhou dobou. Letos jsme se měli dočkat prvních základních desek, které čipovou sadu Z390 od Intelu využijí. Všechno se to mělo odehrát při příležitosti představení nových osmi jádrových procesorů Intel Core i7 pro patici LGA 1151.

Není to poprvé!

Navíc, pokud se o Intel v poslední době zajímáte, tak jste také zaregistrovali, že čipová sada Z370 je vlastně přeznačená čipová sada Z270. Tento krok nebyl od Intelu vůbec pěkný a přinesl jen opravdu málo novinek. Tehdejší procesory by tak starší čipovou sadu Z270 s největší pravděpodobností bez problému zvládly. A co když řeknu, že se tato situace bude opakovat?

Benchlife nám sdělil, že by se na světlo světa měla dostat opět přeznačená čipová sada Z370, vlastně tedy Z270 na Z390. Taky už v tom máte nepořádek? Prostě a jednoduše se čipová seda Z270 dočká již druhého přeznačení. Těžko říct, proč tak Intel činí. Že tato zpráva není pouhý hoax nebo spekulace naznačuje i to, že Intel stáhl diagram (který je mimo jiné zobrazen výše) čipové sady Z390 ze svých stránek.