Zavřít reklamu

Informace o chystaném God of War

Shrnutí informací o novém God of War

21. 10. 2017    

Pokračování Boha války je zpět a s ním i spoustu nových informací.

Kratos, hlavní hrdina všech dosud vydaných dílů God of War se hodně změnil a pravděpodobně se stal Vikingem. Nebezpečnou cestou ho bude doprovázet jeho syn Atreus. Sparťanská legenda učí syna být chytrým a odvážným válečníkem. Kratos je velmi rozzlobený člověk, ale snaží se změnit své způsoby.

Systém boje

Boj je nyní mnohem kontaktnější, než v předchozích dílech a můžeme se těšit na nový bojový systém s dvojitými týmovými útoky. Sparťanský hněv je součástí schopností a Kratos vyměnil své řetězové čepele za ledovou sekeru, která je teď jeho zbraň volby. Je to drastická změna, ale zdá se, že mu vyhovuje ve stáří. Zbraň může být hozena na soupeře a pak zavolána zpět do Kratosovych rukou. Navíc může být naplněna ledovou elementární energií, aby zvýšila její sílu při útoku nebo poskytla ničivou sílu úderů. Navíc se zdá, že syn Atreus je schopen poskytnout podporu během bitvy s lukem a šípy.

Kam se podíváme v novém God of War?

Společnost Sony odkazuje na nové zasazení do Severské mytologie, která bude poměrně chladná. Zatím neexistuje nic o skutečném místě nebo časovém období. Vzhledem k tomu, že původní hry se hrály poměrně volně s řeckým kánonem, není překvapením, že to pravděpodobně nebude cvičení ve vědecké historii. Svět by měl být otevřenější, než byl v předešlých dílech. To by mohlo znamenat, že bude větší důraz na průzkum a že design úrovně může být více otevřený pro nás, abychom odkryli celou řadu míst v celém svém dobrodružství. Ředitel hry Cory Barlog dále poznamenal, že hra je otevřená, ale ne do takové míry, že by to byl otevřený svět.

Dovednosti a schopnosti

Stejně jako jeho předchůdci, poslední God of War představuje nějaký zkušenostní systém. Místo toho, aby Kratos získal zkušenosti prostřednictvím měny, která může být vynaložena na schopnosti, zdá se, že Kratos získá zkušenosti tím, že provádí akce, které zvyšují dovednost nebo atribut spojený s jakýmkoli činem, který vykonává. Kratos například může zlepšit své sledovací schopnosti při lovu. Zatímco toto je vzrušující myšlenka, stále není jasné, jak složitý je systém progrese nebo jak přímo ovlivňuje jeho schopnosti.

Nová monstra v God of War

První monstrum má název Draugr. Jedná se o severské nemrtvé válečníky, kteří budou mít nadlidskou sílu s možností se zvětšovat.

Druhým typem monster bude Fire Troll, tedy ohnivý obr. Určitě to bude obrovitánské stvoření, které bude mít nepředstavitelnou sílu a bude ho těžké porazit. Fire Troll bude mít svou zbraň a to mohutný totem, kterým bude dávat smrtelné rány.

Třetím typem a zároveň nejděsivějším je monstrum s názvem Revenant. Jde o dalšího nemrtvého, který je schopný ovládat magické  schopnosti a bude pro Kratosa a jeho syna Atrea zátěží.

Oficiální trailer God of War

V novém God of War, narozdíl od předchozích her, Kratos opustil Řecko za tundry severských zemí na severu. Se svým synem Atreusem bude bojovat tváří v tvář proti severským bohům a monstrům, kteří budou nedílnou součástí jejich dobrodružství.

Více v traileru níže.

Nové God of War ze severské mytologie vyjde začátkem roku 2018 pro PS4.