Zavřít reklamu

Immortals: Fenyx Rising kombinuje nejlepší herní nápady v roztomilém balení

Ubisoft odpovídá na otázku, jak by vypadala v jeho podání poseldní Zelda.

11. 9. 2020    

Po změně názvu jsme dostali včera konečně možnost vidět v akci ubisoftský open-world Immortals: Fenyx Rising. V první ukázce nejprve hlavní hrdinka přetáhne minotaura po hlavě kladivem, aby poté představila celou řadu dalších schopností v čele s párem křídel, jež budeme používat k přesunu po herním světě.

Naším úkolem bude ve hře pomoci panteonu olympských bohů. Ti si nevědí rady s infekcí v podobě nejsilnějšího z titánů Typhona. Padouch zamořuje ostrov bohů interdimenzionálními portály a otevírá brány do podsvětí. Herní mapa bude rozdělena do oblastí jednotlivých bohů, které budeme postupně očišťovat od nepřátelského vlivu.

K tomu nám dopomůže řada božských schopností. Hra jich slibuje až pětadvacet a odemykat se budou v průběhu hraní. Tyto božské dary budou klíčovou součástí soubojového systému. Ten staví na konceptu staminy, ovšem v trochu jiném podání, než jsme zvyklí. Útoky nám ji totiž nebudou odebírat, ale naopak doplňovat. Immortals tak budou nutit hráče poctivě útočit kombinací lehkých a těžkých útoků, bloků a úhybných manévrů.

Nebyla by to hra od Ubisoftu, kdyby v Immortals nebyla možnost poodemykat a posbírat celou řadu zdrojů a vylepšení hlavní postavy. Tentokrát budeme sbírat kromě kosmetických předmětů a klasického vybavení i zdroje k michání důležitých lektvarů a blesky k upravování svých statistik. Ty získáme za splnění plošinovkových a logických výzev.

Při pozorování hry se nejde ubránit pocitu, že se Ubisoft dokázal mocně inspirovat u těch nejlepších. Do mysli přichází jako první srovnání se Zeldou: Breath of the Wild, ale třeba i sérií Assassin’s Creed nebo s tématicky a štědrostí bohů podobnou původní trilogií God of War. Zda se studiu podařilo poskládat vše do hezkého balení, nebo zda půjde o videoherní Frankensteinovo monstrum, se dozvíme už  3. prosince, kdy hra vychází na všechny velké platformy.