Zavřít reklamu

Ikonické tituly z Xboxu si zahrajeme i na mobilních zařízeních

Microsoft chce zkusit štěstí v cloudových vodách se svým Project xCloud.

9. 10. 2018     Zdroj

Zdá se že společnosti se v poslední době v oblasti gamingu snaží hráče nalákat na streamovací služby. Zatím je vše v prvopočátcích, ale není pochyb o tom, že je tu velká snaha o to, přeorientovat hráče tímto směrem. Pár pokusů z minulosti tu máme, ale žádný zatím nebyl nijak výrazně úspěšný. Poslední vlaštovkou byl nedávno spuštěný Project Stream.

Project xCloud od Microsoftu má být špičkovou technologií

Project Stream je aplikace od Google, která dovoluje streamovat nejmodernější hry skrze prohlížeč Chrome. Ubisoft tak nyní u vybraného okruhu lidí testuje s Googlem nového Assassina. Nyní ale přichází se svým projektem také Microsoft. Ten nese název Project xCloud a podobným způsobem chce nabídnout hráčům streamování nových titulů na jejich obrazovky.

Hraní je určeno pro mobilní zařízení, tedy telefony a tablety. Microsoft má údajně k dispozici poměrně silný hardware, který dokáže bez potíží hry přenášet ke koncovým uživatelům. Pro každou hru bude vyvinuto specifické dotykové ovládání. Aktuální testovací proces probíhá při minimální rychlosti 10 Mbit/s. To není problém v dnešních domácnostech, avšak nějak si nedokážeme představit, že by na některých hotelích či veřejných prostorech bylo možné v klidu hrát. Zejména pokud by stejnou činnost měli v plánu provádět další 4 hráči.

Co si o tom myslíte? Je skutečně cloudové hraní otázkou budoucnosti? Nebo je to jen marná snaha velkých herní společností?