Zavřít reklamu

Iceborne táhne. Capcom už prodal 3 miliony jeho kopií

Iceborne jede!

29. 10. 2019     Zdroj

Camcom si mne ruce. Trefa do černého byla totiž jak hra Monster Hunter World, tak i její dodatečný obsah s názvem Iceborne. Vyplývá to alespoň z finančních výsledků, které Capcom zveřejnil. 

Podle dat Capcomu se už DLC prodalo téměř 3 miliony kusů, konkrétně tedy 2,8 milionu kusů. Zajímavé přitom je, že hra je zatím dostupná jen na konzole Xbox One a PlayStation 4. Pokud by však hra byla dostupná i na PC, na který dorazí až na začátku příštího roku, je více než jasné, že by bylo prodejní číslo ještě o poznání vyšší, byť o kolik si tipovat netroufáme. 

Úspěchy Iceborne jsou sice skvělé, avšak Camcomu stejně příliš nepomohly. Meziročně si totiž finančně pohoršil v příjmech o celých 14 %, což není rozhodně málo. Na druhou stranu, vzhledem k tomu, že se společnost výrazně odklonila od prodeje fyzických kopií je možná propad 14 % úspěchem, nežli neúspěchem. Mohlo být totiž o poznání hůř. A kdo ví, třeba se v následujících týdnech či měsících dočkáme prodejního „obrození“, které by v předvánoční sezoně rozhodně potěšilo.