Zavřít reklamu

Huawei představil nadupaný herní smartphone s obřím displejem

Na takové herní mašině musí být radost hrát.

17. 10. 2018     Zdroj

Mobilní gaming se těší v poslední době čím dál větší popularitě, o což se zasloužil především příchod fenoménů Fortnite a PUBG na tyto platformy. Výrobci smartphonů si jsou této skutečnosti samozřejmě moc dobře vědomi a mnozí z nich proto vyvíjí telefony, které jsou na míru šité právě hráčům. Jeden takový kousek představil včera Huawei na své konferenci v Londýně.

Jmenuje se Mate 20X a je to skutečná herní bestie. Přesně tak by se dala novinka charakterizovat. Jedná se totiž o telefon s obřím 7,2” OLED displejem, který má na horní straně jen nepatrný výřez,  procesorem Kirin 980, trojitým fotoaparátem a 5000 mAh baterií, což by mu měli zajistit mnoho hodin bezproblémového hraní bez nutnosti nabíjení. Podle výrobce byste se měli dostat až na 7 hodin hraní, při využívání ke standardním úkonům se však samozřejmě dostanete na zcela jiná čísla. Zaujme rozhodně i 6 GB RAM paměti a 128 GB interního uložiště rozšiřitelného o karty. V telefonu pak samozřejmě běží systém Android.

Mate 20X může uživatele zaujmout i svým designem, který je též vcelku povedený. Trojice fotoaparátů se totiž poskládala do čtverce se zkosenými rohy, ve kterém nalezneme i přisvětlovací diodu. Pod kamerovým systémem je pak ještě čtečka otisků prstů, která alespoň dle fotek takřka splývá se zbytkem těla, takže celkový dojem z telefonu rozhodně nenarušuje. Aby se telefon při vysoké zátěži, které bude při hraní nejnáročnějších her vystavován, nepřehříval, vytvořil v něm Huawei speciální chladící systém, který by měl být zhruba dvakrát efektivnější, než standardní chladící systémy v ostatních telefonech.

Poměrně zajímavé je i to, že bude k telefonu možné připojit speciální GamePad, díky kterému si tak budete moci hry vychutnat ještě více. Ovládání bude ale možné i pomocí stylusu M Pen a samozřejmě doteky prstů. Novinka zamíří na pulty prvních obchodů už 26. října.